З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua

Зараз на сайті 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Головна | Реєстрація| Вхід
Головна » Новини Україна » знову вибори, Депутатам залишилось ще півтора року

знову вибори, Депутатам залишилось ще півтора року

фото знову вибори,  Депутатам залишилось ще півтора року
Отже, наступні парламентські вибори відбудуться 28 жовтня 2012 року, наступні президентські вибори - 29 березня 2015 року, наступні місцеві - 25 жовтня 2015 року.

Таке принципове для влади рішення було ухвалено не без допомоги депутатів-опозиціонерів. Без допомоги БЮТ і НУ-НС під куполом назбиралося лише 285 голосів, замість необхідних 300. Гнівні коментарі депутатів, що обурюються неконституційними рішеннями більшості опублікувала "Газета по-киевски" в матеріалі Наталії Мелещук "Термін придатності Ради продовжено".

"Сьогодні - вирішальний момент, - пояснював з парламентської трибуни заступник глави фракції "БЮТ-Батьківщина" Сергій Соболєв. - У разі якщо сьогоднішнє голосування не пройде, вибори 27 березня 2011 року докорінним чином змінять політичну карту країни". "Оскільки у нас немає порядку, то вибори повинні відбутися щонайшвидше!" - підтримав його член фракції "Наша Україна - Народна самооборона" (НУ-НС) Анатолій Матвієнко.

Проте представники парламентської більшості в бажанні продовжити свої повноваження на півтора року й перенести вибори виявилися непохитні.

"Цей парламент треба розігнати до чортової матері! Хіба можна так знущатися з Конституції? - так емоційно прокоментував результати голосування "нунсівець" Тарас Стецьків. - Це рішення однозначно вигідне владі. Події розвиваються явно не на її користь, ціни і тарифи ростуть не днями, а годинами, незадоволеність народу зростає. Тому ми, опозиція, могли б узяти більшість, якби вибори відбулися зараз. А за рік вони просто закатають усіх в асфальт".

З іншого боку, відверто кажучи, навіть опозиціонери в душі цьому рішенню пораділи: адже в результаті виборів багато хто з них міг не потрапити до парламенту, а так - ще майже два роки забезпеченого життя, пільг, безкарності, повноважень... Але напоказ своєї втіхи ніхто з них не виставляв. Побачивши результати голосування, керівництво БЮТ тут-таки "підчистило" свої ряди. Сімох депутатів, що проголосували за внесення змін до Конституції, були виключені з фракції.

Хоча результати голосування були лише приводом для виключення. Рішення про вихід ці депутати ухвалили давно з різних причин.

"Наприклад, у Анатолія Семиноги з приходом нової влади виникли проблеми з бізнесом. На нього почали тиснути через його брата Володимира, завели кримінальну справу. Він звертався до Тимошенко по допомогу, але та відмовила. А це голосування і зречення БЮТ було умовою припинення тиску на його сімейний бізнес, - розповіло виданню джерело в БЮТ. - Те ж саме можу сказати і про інших. У кожного знайшли "слабке" місце, на яке й натиснули".

"Думаю, тут йдеться про підкуп і тиск. А у декого просто не витримали нерви", - ділиться Тарас Стецьків.

Проте до чого тут нерви? Більшості "ющенківців" вже точно нема на що розраховувати в майбутньому політичному житті.

Пояснення вчинку деяких опозиціонерів шукала також газета "Сегодня" в матеріалі Анастасії Рафал "І ти, Москалю..."

"Взагалі з усіма опозиціонерами, що проголосували, була проведена якась робота - обіцяно преференції різні, але грошей не давали. Я вам скажу, що в кулуарах більшість "бютівців", не кажучи вже про "нунсівців", зізнаються, що не хочуть виборів у 2011 році, вони бояться, що не потраплять до прохідної частини списку. Тільки найближчі до Тимошенко прагнули до виборів", - каже один з депутатів.

Серед нардепів з НУ-НС спливли також вельми несподівані імена - за зміну дати виборів проголосували Геннадій Москаль і Володимир Ар'єв. Щоправда, їхній однопартієць Юрій Гримчак заступився за парочку: "Ар'єв і Москаль і в першому читанні були "за". Вони вважають, що депутати повинні працювати п'ять років. Вони люди послідовні. Але при цьому ми й далі всі разом боремося за звільнення Луценка".

Зазначимо, що "послідовні" Москаль і Ар'єв своїм голосуванням допомогли владі провести найважливіше для неї політичне рішення. А значить - звели до нуля шанси Луценка вийти найближчим часом з в'язниці (якби були вибори в березні - Юрій Віталійович пройшов би до парламенту й отримав би недоторканність). Тому їхні майбутні виступи на підтримку Луценка виглядатимуть, м'яко кажучи, дещо фальшиво.

Комуністи ж бачать в перенесенні дати виборів фінансову користь і таємну підтримку рішення опозицією, пишуть "Известия в Украине" в статті Ольги Будник "Лиха Рада початок". "Дуже добре, що даремно не витрачатимуться гроші. Ми заробимо те, що було витрачено, - оцінила ситуацію Світлана Шмельова.

Загалом зміни до Конституції, за які проголосувала Верховна Рада, встановлюють, що народні депутати і президент сидітимуть в своїх кріслах по 5 років. Вибори президента відбудуться 29 березня 2015 року. П'ятирічний термін повноважень визначений і для місцевих органів влади (місцеві ради, міські голови). "Але нині чинні місцеві органи влади обиралися в жовтні 2010 року ще до останніх змін у Конституцію, а тому термін їхніх повноважень буде 4 роки, і їх переоберуть у 2014 році, - говорить перший заступник глави фракції Партії Регіонів Михайло Чечетов. - Що стосується виборів мера Києва і Київради, то вони пройдуть згідно з роз'ясненням Конституційного суду (тобто в 2012 і в 2013 роках відповідно).

Зміну дати виборів Верховної Ради активно лобіювали "регіонали". Для них це був ключовий момент у всій політичній стратегії. Зараз владі треба провести низку непопулярних реформ, а потім, в 2012 році, економіка, за їхніми розрахунками, піде вгору, країна успішно проведе Євро-2012, і на цьому тлі їм світить хороший рейтинг на виборах. А щоб гарантувати собі перемогу, найближчим часом ПР проведе зміни до закону про вибори, перейшовши до змішаної системи - вибори як за партійними списками, так і за мажоритарними округами.

А ось Юлія Тимошенко і її найближчі соратники до 2012 року не матиме трибуни і недоторканності. Тому вона розраховувала на вибори в березні 2011 року, які пройшли б на тлі підвищення комунальних тарифів й інших непопулярних заходів уряду, що било б по рейтингу ПР і збільшувало б популярність опозиції. Можливо, Тимошенко припускала, що після жорсткої реакції Заходу на кримінальне переслідування лідерів опозиції частина депутатського "болота" злякається і не підтримає зміни до Конституції. Але, очевидно, ці припущення не виправдалися.

Проте не все так однозначно - врешті-решт все залежить від того, відчує населення позитивні результати реформ чи ні. Крім того, ситуація в країні може змінитися будь-якої хвилини на випадок початку масових акцій протесту.

"Зайвий рік - це шанс для Тимошенко, - вважає політолог Михайло Погребінський. - Вона, як і раніше, номер один в опозиції. І у неї з'являється час зміцнити свої позиції. Але для цього їй треба змінити тактику поведінки, стримати свою націоналістичну риторику, щоб не конкурувати тільки з Тягнибоком.

Після того як 30 вересня 2010 року КС ухвалив рішення повернути Україні Конституцію 1996 року, ніхто особливо не сумнівався, що народні депутати проти і не пискнуть. Деякі пищали, але в цілому парламент на весь свій інституційний зріст ліг під "регіоналів" і не шарпнувся, аналізує ситуацію, що склалася, Леонід Швець в колонці для "Газеты по-киевски" "Рада дуже Рада".

А що ж зайчикам? Внесенням відповідних змін до Конституції 1996 року, вони собі забезпечили депутатський статус ще на півтора року, неначе діяла Конституція 2004 року. Інакше вже в березні довелося б йти на вибори. А на вибори йти кому охота?

Навіть багатьом "бютівцям" не хочеться, хоча для них голосування за зміну термінів парламентських виборів було рівносильне заяві: "Ось вас посадять, Юліє Володимирівно, а ви не крадіть!" І Геннадій Москаль, "самооборонець", вірний, як здавалося, товариш Юрія Луценка, проголосував "за" - не вірить він у березневі вибори, які б могли дати Юрієві Віталійовичу таку потрібну зараз недоторканність.

Це тільки з боку здається, що відбувся дешевий обмін - принципи на час. Аж ніяк не дешевий. Бо додатковий час, проведений в Раді, - це додаткові гроші.

Депутати ще раз засвідчили, що Верховна Рада в країні є, а представницького органу - немає. Кого представляють ці люди, які складали коаліційну парламентську більшість? Тепер обранці представляють кого завгодно, але тільки не народ.

"КоммерсантЪ-Украина" в матеріалі Валерія Кучерука Верховна рада старатись зазначає, що деякі депутати остерігаються визнання прийнятих змін неконституційними.

Від порушення процедури зміни Основного закону застеріг колег депутат фракції "БЮТ-Батьківщина" Сергій Подгорний: "Зміни в Конституцію України щодо дати проведення виборів були проголосовані з порушенням процедури, оскільки багато депутатів були відсутні в залі. Це буде основним аргументом тих депутатів, які звернуться до Конституційного суду".

Проте в Партії регіонів розглядів у КС не бояться. "Рішення про голосування депутатів ухвалюється на засіданні фракції, і, якщо народний депутат з ним не згоден, він приходить на пленарне засідання і забирає свою картку, - заявив журналістам глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов. - Якщо депутат цього не робить, значить, він підтверджує, що згоден з рішенням, зробленим фракцією".

"Регіонал" Олександр Єфремов також не боїться можливості оскарження прийнятих змін у Конституційному суді через порушення конституційної процедури персонального голосування народних депутатів. "Не боюся, що результати голосування визнають недійсними. Тоді половину прийнятих парламентом законів повинні визнати такими", - зазначив він, пославшись на практику роботи Верховної Ради, коли за відсутності народних депутатів голосують їхні картки.
Категорія:Новини Україна| Перегляд:629| Додав:Rare_Fire |Рейтинг:0.0/0
Теги (Ключові слова): парламент, опозиція, вибори, президент
Всього коментарів: 0
avatar
КОМПІК ІФ© 2008-2024 ICQ-372961945
E-mail:info[собачка]kompik.if.ua Яндекс.Метрика Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
© 2008-2024 КОМПІК ІФ-інформація,технології,мультимедіа,web. Інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю інформаційно-довідкового порталу «КОМПІК ІФ» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на інформаційно-довідковий портал як джерело інформації – обов'язкове (www.kompik.if.ua). Адміністрація порталу не несе відповідальності за пости користувачів якщо ними не було дотримано встановлених Законом вимог.