Тижневик "Комментарии:" склав рейтинг економічних рішень нової влади, які вона, бувши в опозиції, наполегливо критикувала, передає УНІАН.
1. Співпраця з МВФ.
У жовтні 2009 року у той час народний депутат від Партії регіонів Микола Азаров заявляв: "Ми повинні констатувати, що програма співробітництва з МВФ виявилася неефективною, і в цій ситуації не залишається нічого іншого, як вважати допомогу МВФ політично мотивованою, фінансуванням одного з кандидатів у президенти".
Трохи більше ніж через півроку уряд Азарова очікує приїзду місії МВФ для підписання нової угоди, якою буде передбачене надання Україні 19–20 млрд дол терміном на 2–2,5 року.
2. Підвищення акцизів.
У вересні 2009-го у той час народний депутат від Партії регіонів Ганна Герман говорила: "БЮТ пропонує підвищити акцизи на тютюнові вироби, алкогольні напої, а також на паливо-мастильні матеріали... Якщо ми підемо на підвищення цін, воно з’їсть всі підвищення зарплат і пенсій. Партія регіонів ніколи на це не піде".
У травні 2010 Верховна Рада приймає Закон "Про внесення змін до деяких законів України (про оподатковування)". Законом підвищується акциз на бензин, тютюн і спиртні напої. За підрахунками Віталія Хомутинника, при цьому ціни на основні групи товарів підвищаться на 10-30%.
3. ПДВ-облігації.
У грудні 2008 року Анатолій Кінах так коментував пропозицію прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко щодо відшкодовування ПДВ держоблігаціями: "Промисловці й підприємці обурені таким рішенням, адже цінними паперами неможливо поповнити оборотні кошти, за них неможливо купити сировину, їх неможливо направити на виплату заробітної плати".
У березні 2010 року уряд Азарова приймає принципове рішення всю прострочену заборгованість з повернення ПДВ погашати держоблігаціями. Випустити облігації планується до 1 липня 2010 року. Попередні умови: строк 5 років, ставка прибутковості - 5,5% (у Тимошенко було 14%).
4. Погіршення показників оплати праці бюджетникам.
У грудні 2008 народний депутат від Партії регіонів, голова Федерації профспілок України Василь Хара обурювався: "Ми категорично проти того, що для бюджетників тариф першого розряду буде нижче мінімальної заробітної плати. Уряд просто не виконує взяті на себе зобов’язання".
У квітні 2010 уряд Азарова залишає за собою право встановлювати розмір посадового окладу працівника I-го тарифного розряду Єдиної тарифної мережі незалежно від розміру мінімальної зарплати (п.3 Перехідних положень Бюджету-2010).
5. Надання державних гарантій.
У грудні 2009 року Азаров заявляв: "Уряд Тимошенко продовжує виборчу роздачу державних гарантій. Я впевнений, що надавати кредити під держгарантії може тільки Верховна Рада".
У квітні 2010 року ВР приймає урядовий проект бюджету на поточний рік, ст.13 якого передбачено, що в 2010 році за Кабміном залишається право надавати державні гарантії на суму в 45 млрд грн.
6. Дані про зростання ВВП.
В лютому 2009 року у той час народний депутат від Партії регіонів Ірина Акімова закидає урядові Тимошенко: "Приховування інформації, тим більше в період кризи, - це злочин проти країни. Це абсолютно кричущий факт, тому що доступність статистичної інформації будь-якому громадянинові - це перший головний принцип демократичної держави".
У травні 2010 року Кабмін відмовляється від планів повернутися до щомісячного підрахунку ВВП, пославшись на методологію Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду.
7. Рекапіталізація проблемних банків.
У квітні 2009 року Азаров звинувачує уряд Тимошенко: "Прийнятий Кабінетом міністрів сценарій рекапіталізації, коли держава в обмін на гроші отримує акції банків, є необґрунтованим перекладанням фінансової відповідальності з власників банків на всіх платників податків".
У травні 2010 року експертна рада при Кабміні попередньо схвалює клопотання правління НБУ рекапіталізувати "Надра Банк". Уряд Азарова збирається влити в банк 5 млрд грн в обмін на 50%+1 акцій.
8. Виплата дивідендів.
У вересні 2009 В’ячеслав Богуслаєв заявляє: "У найближчі п’ять років ніяких дивідендів бути не повинно, а прибуток потрібно вкладати у відновлення основних фондів, які зношені на 80%".
Квітень 2010. У Бюджеті-2010 з’являються зміни до Закону "Про акціонерні товариства", за якими АТ в обов’язковому порядку пропонується виплатити як дивіденди не менш як 30% прибутку, заробленого в попередні роки.
9. Кошти Стабілізаційного фонду
У березні 2010 р. Азаров стверджує: "Уряд спотворив пріоритети, окреслені законом про бюджет. Зміна напрямків виділення коштів Стабфонду відбувалася без погодження з комітетами Ради. Тому Партія регіонів виступає за перегляд порядку наповнення й використання коштів Стабілізаційного фонду тільки за цільовим призначенням, під жорстким контролем суспільства".
У квітні 2010 р. в бюджеті-2010 передбачене створення Стабілізаційного фонду в розмірі 30 млрд грн, кошти якого (крім Євро-2012, озброєння, шахти тощо) можуть спрямовуватися на "інші видатки".
10. Рівень держборгу.
У вересні 2009 року Акімова заявляла: "349 млрд грн — це обман! На кінець 2009 року рівень держборгу вже становить 330 млрд. А в 2010 році планується фінансувати дефіцит в обсязі 47 млрд грн і видати держгарантії в обсязі 43 млрд грн".
У квітні 2010 р. Верховна Рада ухвалює бюджет, згідно з яким обсяг державного боргу на кінець 2010 року передбачається в сумі 308 млрд грн. При цьому Кабмін планує залучити понад 100 млрд грн запозичень. Держборг станом на початок 2010 року був 318 млрд грн.