З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua

Зараз на сайті 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Головна | Реєстрація| Вхід
Головна » Новини Україна » За знищення будинку на Сагайдачного відповідає голова СБУ Хорошковський

За знищення будинку на Сагайдачного відповідає голова СБУ Хорошковський

фото За знищення будинку на Сагайдачного відповідає голова СБУ Хорошковський
Знищення чергового історичного будинку в столиці сколихнуло активістів та свідомих громадян.

У ніч на 30 грудня, коли переважна частина киян готувалася до Нового року, на вулиці Сагайдачного, 1 був знесений маєток 1909 року – так звана "садиба архітектора Казанського".

У коментарі "Газеті по-київські" головний архітектор столиці Сергій Целовальник повідомив, що його управління погодило знесення історичної споруди та будівництво на її місці 6-9 поверхового "офісного центру".

28 грудня проект отримав позитивний висновок державної експертизи, а вже наступного дня, 29 грудня маєток зрівняли з землею.

За словами Целовальника, замовником будівництва офісного центру є ТОВ "Спільне підприємство "Сітко-Поділ-Київ".

Ще у 2000 році рішенням Київради СП "Сітко-Поділ-Київ" продали 16 соток землі навколо садиби Казанського - "для обслуговування та експлуатації адміністративного будинку та вбудованих в схил гори нежилих приміщень". Ділянка в центрі столиці дісталася цій загадковій фірмі за 710 тисяч гривень, нагадує " Українська Правда".

Всі ці роки згадане спільне підприємство залишалося власником садиби Казанського. У 2008 році тодішній мер столиціЛеонід Черновецький дав дозвіл СП "Сітко-Поділ-Київ" на демонтаж гідротехнічних споруд по Сагайдачного, 1 - підпірних стінок, дренажно-штольневих систем і водозливу. І от тепер знесений сам маєток.

Наприкінці 2005 року в цьому сьогодні вже неіснуючому будинку по вулиці Сагайдачного кореспондента "Української правди" на правах господаря приймав… нинішній глава СБУ Валерій Хорошковський.

На той час Хорошковський працював у Москві в "Євраз Холдингу", та під час одного з візитів до Києва він погодився дати інтерв’ю, яке призначив у нині знесеному будинку.

Про те, що "садиба Казанського" мала стосунок до Хорошковського, свідчив і ще один факт – в цьому будинку від початку 2000-их років квартирувалося створене Хорошковським, а нині вже також неіснуюче Агентство гуманітарних технологій.

Слід Хорошковського також чітко прослідковується в компанії "СП Сітко-Поділ-Київ", яка виступає замовником будівництва офісного центру.

Україно-швейцарське спільне підприємство "Сітко-Поділ-Київ" було створене в 1994 році.

Тоді на зорі незалежності в Україні діяло законодавство, згідно з яким підприємства з іноземними інвестиціями отримували податкові пільги. Така норма була запроваджена з метою залучення грошей з-за кордону в зруйновану українську економіку.

Цією щілиною в законодавстві активно користувалися українські бізнесмени, які створювали в зонах спрощеного оподаткування на Заході, в тому числі в Швейцарії, "пусті" фірми, від їх імені заводили в Україну формальні інвестиції та отримували за це пільги.

Акціонерами СП "Сітко-Поділ-Київ" виступили засноване в Печерському районі Києва пiдприємство з iноземними iнвестицiями фiрма "Бовi" та зареєстрована в місті Лугано фірма "Sitco AG".

Жодних слідів компанії "Sitco AG" в базі даних сучасних швейцарських підприємств віднайти не вдалося – очевидно, вона більше не існує. А от про київську фірму "Бові" є згадка в офіційній біографії Хорошковського на сайті СБУ.

В описанні трудового шляху Хорошковського протягом 1994-1997 років сказано, що він обіймав посади „директора виробничо-комерційного підприємства "Венеда Лтд", президента фірми "Бові", президента концерну "Меркс Інтернейшнл".

Більше того, саме Хорошковський значився першим директором СП "Сітко-Поділ-Київ", яка опинилася в епіцентрі сьогоднішнього скандалу.

Пізніше швейцарську фірму "Sitco AG" було виведено зі складу акціонерів спільного підприємства – її місце посіла зареєстрована на Кіпрі фірма "Linzako Ltd". Другим акціонером залишалася київська фірма "Бові".

Про те, що ці компанії залишалися в орбіті нинішнього шефа СБУ, свідчить ще один факт - на виборах 2002 року гендиректор фірми "Бові" Олександр Ємець балотувався до парламенту за списком Хорошковського "Команда озимого покоління".

Схоже, і до останнього часу "Сітко-Поділ-Київ" залишалося тісно пов’язане з Хорошоквським.

Так, у вересні 2009 року в Господарському суді Києва розглядався позов Укрсоцбанку до СП "Сітко-Поділ-Київ" про стягнення боргу в розмірі півмільйона гривень. Представником "Сітко-Поділ-Київ" в процесі був Валерій Сімчук – адвокат групи каналів "Інтер".

Так, цей же Сімчук багаторазово в різних судових процесах був представником телекомпаній Хорошковського НТН та Enter Film, а також материнської компанії групи "Інтер" - ЗАТ "Українська незалежна ТВ-Корпорація".

Зокрема, Сімчук представляв медіа-холдинг Хорошковського в судовому процесі за скандальним конкурсом з розподілу частот від 27 січня 2010 року, коли куш зірвали "5 канал" та ТВі.

Руйнування одного з історичних будинків викликало резонанс серед киян, в зв’язку з чим новий глава міської адміністрації Олександр Попов організував "Газеті по-київські" оперативний коментар головного архітектора Києва Сергія Целовальника.

Дозвіл на знесення "садиби Казанського" Целовальник обгрунтував тим, що згідно з наказом Мінкульту від 13 липня.2009 року №521/0/16-09 "щойно виявлений об’єкт культурної спадщини – прибутковий будинок по вул. Сагайдачного, 1 не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України у зв’язку з невідповідністю критеріям...".

Таким чином було прибрано формальну заборону на знищення будівлі.

Цікаво, що на самому сайті Мінкульту в переліку наказів за липень 2009 року документ за таким номером відсутній.

Ще цікаво, що на засіданні міськобудівної ради 4 квітня 2007 року розглядався проект забудови ділянки за адресою Сагайдачного, 1.

Тоді передбачалося не зносити "садибу Казанського", а здійснити її "розширення та реконструкцію". Замовником також було спільне підприємство "Сітко-Поділ-Київ", а розробником - Архітектурне бюро Юрія Бородкіна.

Громадські активісти ,які вибороли у МЗС Пейзажну алею організовують мітинги проти чергових знесень історичних пам'яток ,серед яких - ціла низка давніх садиб Києва, що розташовані у центрі столиці.
Категорія:Новини Україна| Перегляд:585| Додав:Admin |Рейтинг:0.0/0

Всього коментарів: 0
avatar
КОМПІК ІФ© 2008-2024 ICQ-372961945
E-mail:info[собачка]kompik.if.ua Яндекс.Метрика Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
© 2008-2024 КОМПІК ІФ-інформація,технології,мультимедіа,web. Інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю інформаційно-довідкового порталу «КОМПІК ІФ» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на інформаційно-довідковий портал як джерело інформації – обов'язкове (www.kompik.if.ua). Адміністрація порталу не несе відповідальності за пости користувачів якщо ними не було дотримано встановлених Законом вимог.