З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Головна » Економіка » З сьогоднішнього дня в Росії припиняється експорт зерна
З сьогоднішнього дня в Росії припиняється експорт зерна
У Росії з 15 серпня набуває чинності заборона на експорт зерна. Згідно з постановою уряду РФ "Про введення тимчасової заборони вивозу деяких видів сільськогосподарських товарів з території Російської Федерації" (від 5 серпня 2010 року) заборона діятиме до 31 грудня 2010 року. Під неї підпадають пшениця і меслін, ячмінь, жито, кукурудза, пшеничне або пшенично-житнє борошно, повідомляє "Интерфакс".
Необхідність цього заходу прем'єр РФ Володимир Путін пояснив тим, що "нам потрібно не допустити зростання внутрішніх цін в РФ, зберегти поголів'я худоби і сформувати резерви майбутнього року". "Як у нас в народі говорять: "запас кишеню не тягне", - сказав він. Прем'єр підкреслив, що дана заборона носитиме тимчасовий характер, і "про те, як ми поводитимемося після грудня поточного року, ми поговоримо пізніше за наслідками збору урожаю".
Першою реакцією на це рішення був різкий зліт світових цін. Відразу ж після оголошення про заборону вартість ф'ючерсних контрактів на постачання пшениці в грудні на торгах товарної біржі Чікаго підскочила до максимального за 23 місяці рівня.
За прогнозом Мінсельхоза, валовий збір зерна в РФ цього року складе 60-65 млн тонн проти 97 млн тонн минулого року. При такому урожаї експорт повинен бути в межах 2-4,5 млн тонн. Об'єм експорту зерна з 1 липня до 15 серпня відомство оцінює в 2,8 млн тонн.
Як повідомлялося, українська влада і представники бізнесу блокують експорт зернових з України. Як випливає з внутрішнього листування Держподаткової і її регіональних підрозділів, експортувати зернові з країни хоча і не заборонено, але практично неможливо.
Тим часом, як стало відомо, у вільному вивозі пшениці з країни зараз не зацікавлені і самі учасники ринку. Вони пропонують уряду ввести тимчасову заборону на її експорт, що дозволить їм скористатися правом розірвати невигідні договори, що діють, пояснивши це форс-мажорними обставинами.
Про блокування експорту зернових з українських портів стало відомо із заяв учасників ринку наприкінці липня. Влада відреагувала на це миттєво. 2 серпня віце-прем'єр Сергій Тігіпко звинуватив у затримках постачань Державну митну службу, пообіцявши вимагати покарання чиновників, "дії яких приводять до збитків бізнесу і держави".
7 серпня віце-прем'єр-міністр Віктор Слаута доручив Міністерству економіки проаналізувати цінову ситуацію на ринку зерна і спрогнозувати її розвиток. Таке доручення Слаута дав на нараді, присвяченій забезпеченню стабільного функціонування продовольчих ринків і недопущенню безпідставного зростання цін на продовольство.