Ситуація в Маріуполі зі спалахом холери наразі контрольована, запевнив міністр охорони здоров'я України Олександр Аніщенко. Про це він заявив 30 травня увечері в Маріуполі, після відвідин в інфекційному відділенні міської лікарні №4 чотирьох хворих городян, повідомляє УНІАН.
Міністр повідомив, що його візит до Маріуполя "здійснюється за завданням президента і прем'єр-міністра". "В процесі візиту з'ясували перше - ситуація тут контрольована", - заявив Аніщенко. За його словами, міська влада Маріуполя, обласна держадміністрація, міська й обласна СЕС вжили "досить вичерпний комплекс заходів, щоб запобігти поширенню цієї інфекції".
- Санепідеміологи вважають, що інфекцію спричинило пекуче сонце, або ж її завезли з Африки чи Азії
"Заборонено купатися на всіх пляжах міста Маріуполя, заборонено любительське виловлювання риби, заборонено використовувати в їжу рибу місцевого вилову, ця ж заборона поширюється на всі точки громадського харчування - ресторани та кафе. Проведено перехлорування води у водопровідній мережі", - перерахував міністр.
Також він повідомив, що вже сьогодні взято більш як 20 проб питної, річкової і морської води, фекальних мас, у місцевих рибаків узяли для дослідження виловлену ними рибу - бички - "для визначення, де знаходиться вогнище зараження".
За словами Аніщенка, перші результати цих досліджень буде отримано вже протягом двох найближчих днів. Крім того, він додав, що "склад (води), виділений тут у Маріуполі, відправлено до протичумної Кримської станції, і через 3-4 дні буде відомо, токсигенний він чи ні". "Для нас це має значення, тому що залежно від результату заходи можуть бути ще жорсткішими", - заявив Аніщенко.
Кажучи про хворих, міністр сказав, що на сьогодні стан двох чоловіків старших 55 років і жінки похилого віку - стабільний, усіх їх госпіталізовано.
"Госпіталізовано четверту людину. Чоловік поступив учора ввечері, в його випадку - схожа клініка, як і в попередніх трьох. У нього бактеріологічний аналіз поки що не підтверджено, але джерело - ті ж бички, якими його пригостили рибалки. Він чистив їх для кішки, для себе не використовував, але, ймовірно, погано помив руки", - розповів Аніщенко.
При цьому міністр нагадав, що двоє з трьох хворих рибалок їли виловлених бичків, а третій риболов, за його словами, "під час вахти впав і наковтався води".
На завершення Аніщенко повідомив, що заборонні заходи в Маріуполі буде скасовано "тільки після особливого розпорядження, яке буде тоді, коли ми випишемо останнього хворого, обстежимо його кілька разів і після закінчення 10 днів після виписки цього останнього пацієнта ми зможемо бути відносно спокійні".
Нагадаємо, що 29 травня в місті Маріуполі Донецької області зареєстровано три окремих випадки захворювання людей на холеру, яких у стані середнього ступеня тяжкості госпіталізовано в інфекційне відділення міської лікарні №4.
Пізніше стало відомо, що причиною захворювання людей у Маріуполі на холеру стали риба та морська вода. Зокрема повідомлялося, що, за попередніми даними, захворювання сталося у двох осіб у результаті споживання морської риби, в однієї людини - внаслідок потрапляння морської води в органи травлення.
У зв'язку з цим у Маріуполі запроваджено заборону на купання на пляжах, а також на виловлювання риби і продаж її на ринках. Санепідемстанція також доручила місцевим органам влади забезпечити мешканців якісною водою.
Тим часом на Дніпропетровщині вжили заходів з посилення санепіднагляду за об'єктами підвищеного ризику, зокрема дитячими й оздоровчими таборами, об'єктами громадського харчування та водозабезпечення, якістю води у водоймищах.
Підвищили заходи безпеки і в Севастополі.
Санепідеміологи вважають, що інфекцію спричинило пекуче сонце, або ж її завезли з Африки чи Азії
Санепідеміологи Маріуполя припускають, що в появі захворювання винне сонце. Мовляв, воно зараз сильно пригріло, в результаті вода підігрілася, вібріон холери активізувався, пише "Газета по-киевски".
"Збудника цієї інфекції ми знаходимо щороку в місцевих річках і Азовському морі. Але він не здатний заразити людину. Останній спалах холери фіксували 12 років тому. Тепер же під впливом сонячної активності вібріони могли сильно активізуватися. А носіями хвороби стала морська вода або ті ж таки бички", - зазначила заввідділу особливо небезпечних інфекцій Маріупольської СЕС Лариса Антонова.
Тим часом в Українському науково-дослідному протичумному інституті ім. І.І.Мечникова не відкидають того, що холеру до України привезли з Азії або Африки на суднах.
"Ці країни вважаються ендемічними вогнищами холери. Тому робітники могли злити каналізаційні води з суден у море", - заявив заступник директора інституту Лев Могилевський. За його словами, якщо збудника холери таки знайдуть в Азовському морі, то купатися заборонять від двох тижнів до місяця.
"Живучість вібріона холери величезна. Тут все залежить від водообміну. Якщо в тому місці, де знайдуть збудник інфекції, буде активна течія, то вода швидко очиститься - через 10-12 днів. Але в принципі вібріон холери може виживати в морській воді до місяця і навіть більше", - додав Могилевський.