З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Голова Верховної Ради Володимир Литвин у понеділок відкрив позачергову сесію парламенту. У залі зареєструвалося 411 народних депутатів.
На порядку денному сесії - законопроект про внесення змін до закону "Про вибори депутатів Верховної Ради АРК, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів"; законопроект про внесення змін до закону "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України (щодо механізму повернення заощаджень) ; а також розгляд питання про виконання заходів соціального захисту населення у зв'язку з формування тарифів на житлово-комунальні послуги.
У даний час депутати обговорюють три законопроекти зі змінами до закону про місцеві вибори, внесені відповідно народними депутатами України Левом Бірюком (фракція БЮТ), Арсенієм Яценюком (фракція НУ-НС), Олександром Єфремовим (фракція Партії регіонів).
Доповідачами по законопроектах є їх ініціатори, співдоповідачем - голова Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, народний депутат України (фракція НУ-НС) Олександр Омельченко.
Вже 7 вересня почнеться сьома сесія ВР. Парламент працюватиме до старого Нового року (13 січня 2011 року). З літа в комітетах Верховної Ради перебуває 1983 законодавчі ініціативи, пише "Комсомольська правда в Україні".
"Щоб усе це прийняти, нам потрібно буде не піднімати голови, - вважає депутат Андрій Павловський. - Але Верховна Рада вже давно не працює на повну силу. За останні три роки ніколи не встигали розглянути всі законопроекти - в найкращому разі половину".
"Ця сесія буде такою ж, як попередня, - каже депутат Юрій Кармазін. - Законопроектів багато, з них кілька таких, що поставлять парламент на диби. Опозиція блокуватиме трибуни, а коаліція - обурюватиметься".
У свою чергу директор Київського інституту проблем управління імені Горшеніна Володимир Фесенко вважає, що осіння сесія проходитиме складніше, ніж весняна.
"Ця сесія буде тихою, але в цьому, на перший погляд, спокої буде розвиватися дуже велика інтрига, - зазначає Фесенко. - Особливо гаряче у парламенті стане, якщо Конституційний суд скасує конституційну реформу 2004 року, яка забрала у президента повноваження і віддала їх парламенту та уряду".
"На порядку денному багато питань, які викличуть суперечності в самій коаліції. В першу чергу це проекти законів, які вимагає прийняти Міжнародний валютний фонд. Зокрема, підвищення пенсійного віку. Комуністи будуть проти. Хоча їхні голоси можна заповнити за допомогою "тушок" з БЮТ і НУ-НС", - говорить він.
На цій сесії депутати розглянуть перший в історії країни Податковий кодекс (зменшення для "спрощенців" рівня граничного доходу з 500 тис грн до 300 тис; податкові канікули до 2016 року новим підприємствам з інвестиціями від 5 млн грн), законопроект про референдум, який дозволяє змінювати Конституцію, розглянуть Бюджет-2011 (МВФ вимагає скорочення дефіциту, але його можна досягти, тільки зменшивши соціальні виплати), конституційну реформу (зміна форми правління з парламентсько-президентської республіки на президентсько-парламентську; президент отримує право призначати і звільняти уряд, термін повноважень президента збільшується з 5 до 7 років), а також питання про підвищення пенсійного віку.
При цьому заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов запевняє, що підвищення пенсійного віку не буде. "Я гарантую, що ніякого законопроекту про пенсійний вік не буде. Президент ясно сказав, що реформи не будуть прийматися за рахунок людей", - заявив він.
Крім цього, народним обранцям до Нового року потрібно вирішити кадрові питання уряду. Досі порожнє крісло міністра з питань надзвичайних ситуацій. Крім того, раніше ЗМІ стверджували, що восени відбудеться низка кадрових перестановок. "Посадове перетрушування буде обов'язково", - стверджує Фесенко.
При цьому опозиція вже практично змирилася зі своєю роллю спостерігача, вважають політологи. Мітингувати в парламенті вони не можуть - тільки на вулиці. Але й це неефективно.
"У нас немає голосів для війни, - говорить Кармазін. - Але ми будемо викривати недемократичні і корупційні кроки коаліції. Однак всі її законопроекти будуть прийняті - це безумовно: і Податковий кодекс, який створює драконівські умови для роботи малого бізнесу; і бюджет, де буде закладено величезний дефіцит; і законопроект про податкову інспекцію, яку хочуть зробити інквізицією, наділяючи безмежними правами; і законопроект про вибори, який примушує мерів міст ставати членами Партії регіонів".
Раніше Микола Томенко заявив, що опозиція активно братиме участь у позачерговому засіданні ВР і наполягатиме на проведенні виборів у всіх регіонах.