З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Головна » Новини Україна » ВР провалила закон про доступ до публічної інформації: комуністи були проти
ВР провалила закон про доступ до публічної інформації: комуністи були проти
Верховна Рада відмовилася розглянути закон про доступ до публічної інформації. За рішення розглядати цей законопроект у середу проголосувало лише 217 депутатів. За це рішення не проголосувала фракція Компартії, повідомляють "Українські новини".
Перший віце-спікер Адам Мартинюк, який головував на засіданні, перед розглядом законопроекту повідомив, що Головне науково-експертне управління Ради у своєму висновку наголосило, що в законопроекті при його доопрацюванні до другого читання порушено структуру, текст і обсяг законопроекту, який приймався в першому читанні, що суперечить статті 116 регламенту.
У зв'язку з цим Мартинюк зазначив, що парламент не може розглядати цей законопроект.
Після цього голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов і голова комітету з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко спробували переконати Мартинюка поставити на голосування даний законопроект.
"Мені дуже шкода, що ви закликаєте мене порушувати регламент. Я досить активно працював під вашим керівництвом у регламентному комітеті, і ми завжди чітко дотримувалися регламентних норм", - сказав Мартинюк, звертаючись до Єфремова.
Після цього перший віце-спікер поставив на голосування документ, незважаючи на те, що той суперечить регламенту.
Після голосування Мартинюк зазначив, що документ не знімається з розгляду, а повертається в профільний комітет для приведення його у відповідність з регламентом.
Зазначимо, що 30 листопада Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про забезпечення доступу до публічної інформації.
Тоді за ухвалення законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення доступу до публічної інформації)" за основу проголосувало 344 депутати.
Водночас президент Янукович обіцяв підписати закон "Про доступ до публічної інформації", якщо за той проголосує Верховна Рада.
"Він вважає актуальним завданням скоротити терміни задоволення інформаційних запитів до п'яти днів, а в надзвичайних ситуаціях - до двох", - повідомляла прес-служба Адміністрації президента.
22 листопада Янукович заявив, що підпише закон про доступ до публічної інформації після схвалення його Радою.