Угода між Україною та Ізраїлем про скасування візового режиму для короткострокових поїздок громадян набуває чинності 9 лютого, нагадують у Міністерстві закордонних справ України, передає ТСН.
"9 лютого цього року набуває чинності безвізовий режим між Україною та Ізраїлем на виконання угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Ізраїлю щодо скасування візового режиму для осіб, які користуються паспортами громадянина або службовими паспортами України та Ізраїлю", - сказав прес-секретар МЗС України Олександр Дикусаров.
- ЗМІ: Черновецкий повернувся несподівано і розповів, що хоче стати громадянином Ізраїлю
Отже, громадяни України і Ізраїлю можуть в'їжджати на територію іншої держави, проїжджати через неї або перебувати на ній без візи протягом 90 днів на період 180 днів. Спеціальні візи потрібні для тих, хто їде в Ізраїль працювати або навчатися. Проїзний документ дитини не дає їй права на безперешкодний в’їзд. Тож якщо дитина їде до Ізраїлю з батьками, відомості про неї мають бути внесені до паспортів батьків.
Він додав, що українські громадяни повинні будуть доводити мету свого візиту, однак уже не посольству, а безпосередньо прикордонним службам Ізраїлю. "Громадяни держави однієї сторони, які в’їжджають до держави іншої сторони, згідно з угодою, зобов’язані дотримуватися законодавства держави перебування. Зокрема, це стосується наявності документів, які підтверджують мету поїздки, наявності відповідного медичного страхування та фінансового забезпечення", – наголошує прес-секретар МЗС.
На урочисте введення безвізового режиму прибудуть міністр туризму Ізраїлю Стас Місежников і делегація Ізраїлю - представники ізраїльських державних органів, ділових кіл і туроператорів, повідомив Дикусаров, передає УНІАН.
Міжурядову угоду про скасування віз між Україною та Ізраїлем для короткострокових поїздок було підписано в липні 2010 року главами МЗС двох країн.
Очікується, що перехід на безвізовий режим з Україною сприятиме зростанню кількості українських туристів до Ізраїлю до 200 тисяч осіб на рік. Україна друга країна після Росії серед пострадянських країн, яка отримала безвізовий режим з Ізраїлем. Водночас Україна стане четвертою державою СНД, після Грузії, Росії та Молдови, яку громадяни Ізраїлю зможуть відвідувати без віз, повідомляє NEWSru.co.il.
Головним супротивником відміни віз для українців був міністр внутрішніх справ Ізраїлю Елі Ішай. Ішай заявляв, що в Україні високий рівень торгівлі людьми і поширення проституції, а також він висловив сумнів у туристично-економічному потенціалі громадян України.
Надзвичайний і повноважний посол Ізраїлю в Україні Зіна Калай-Клайтман нагадує, що одним із ініціаторів українсько-ізраїльської угоди про безвізовий режим було міністерство туризму Ізраїлю. Тож основний мотив, яким керувалася ізраїльська сторона під час підписання угоди, – розвиток туристичної галузі, передає Радіо "Свобода".
"Основна мета – це збільшення кількості українських туристів для Ізраїлю. Ми керувалися тим, що нині Україна – країна відкрита, і оскільки ми бачили, що навіть за наявності віз у 2008 році різко збільшилася кількість українських туристів, охочих відвідати Ізраїль, ми вирішили, що якщо візи буде скасовано, як у випадку з Росією, їхня кількість іще зросте, а відповідно покращаться економічні зв’язки", – зазначає посол Ізраїлю в Україні Зіна Калай-Клайтман.
Директор Інституту зовнішньої політики Григорій Перепелиця сказав, що в Ізраїлі багато вихідців з України, і з погляду людських взаємин запровадження безвізового режиму працює на людей, передає Бі-Бі-Сі.
Водночас дипломат переконаний, що існують і серйозні перешкоди для розширення поїздок українців до Ізраїлю: "Перешкода пов’язана з тим, що Ізраїль має спеціальний безпековий режим, оскільки перебуває в конфліктній зоні. І ці заходи безпеки, зокрема й антитерористичні, становлять серйозні труднощі".