З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua

Зараз на сайті 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Головна | Реєстрація| Вхід
Головна » Економіка » Відмова від індексації внесків "Ощадбанку СРСР"

Відмова від індексації внесків "Ощадбанку СРСР"

фото Відмова від індексації внесків "Ощадбанку СРСР"
Верховна Рада повернула уряду на доопрацювання його законопроект, що припускав відмову від індексації на рівень інфляції знецінених заощаджень громадян в "Ощадбанку" і Укрдержстраху колишнього СРСР. За відповідне рішення сьогодні, 30 серпня, проголосували 249 депутатів, що представляють в основному урядову коаліцію.

Опозиція, що різко критикувала законопроект, формально направлений на завершення створення реєстру вкладників, страхувальників і застрахованих, також називала серед його недоліків відмову від можливості повернути компенсаційні сертифікати, передачу уряду права встановлювати розміри допомоги при смерті вкладника.

На думку опозиції, у уряду існують сьогодні всі можливості відновити виплату внесків, оскільки реєстр вкладників був створений в 2008 році, на що було витрачено 60 млн грн з бюджету.

Як підкреслив представляючий законопроект заступник міністра фінансів Андрій Кравець, збереження існуючої норми про індексацію заощаджень громадян на індекс інфляції збільшить первинну суму в 121,313 млрд грн до 340 млрд грн. Депутати Партії регіонів, що підтримали його, пояснили, що збереження норми про індексацію робить повну компенсацію внесків в найближчій перспективі нереальною.

Кравець також уточнив, що в 2008 році до реєстру було внесено понад 12 млн вкладників "Ощадбанку", з яких компенсацію в розмірі до 1000 грн на вкладника отримали 6,69 млн.

За його словами, через припинення дії закону про формування реєстру в кінці 2008 року цей процес не завершений, а реєстр страхувальників і застрахованих в Укрдержстраху осіб взагалі відсутній.

Раніше член фракції БЮТ Андрій Павловський заявив, що урядовий проект закону про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України (щодо механізму повернення заощаджень) – це піар-акція влади напередодні місцевих виборів, повідомляє прес-служба БЮТ.

За його словами, назва закону не відповідає його суті, адже урядовці не вказали джерела і механізм повернення знецінених вкладів громадянам України.

"По суті, під красивими назвами робиться погіршення соціального стану громадян, і все це сьогодні робиться для того, щоб спекулювати на виборах з цими речами", - сказав він.

Павловський зазначив, що у законопроекті уряд пропонує дати самому собі доручення щодо створення реєстру вкладників.

"Це при тому, що такий реєстр був створений ще в 2008 році, і він існує в "Ощадбанку". У ньому зареєструвалися 11 мільйонів громадян", - сказав він, додавши, що така урядова ініціатива призведе до повторної витрати бюджетних коштів.

Другим "ноу-хау" даного законопроекту, за словами Павловського, є пропозиція скасувати індексацію заощаджень на розмір інфляції.

"Ця норма є злочинною, адже за 10 років рівень інфляції сягнув 530%, і таким чином уряд знецінює вклади громадян у 5 разів", - наголосив він.

Також Павловський зазначив, що законопроектом уряд Азарова пропонує дозволити самому собі встановлювати суми компенсацій, порядок виплат та суми, які будуть виплачуватись у разі смерті вкладника.

"Таким чином уряд Азарова намагається зменшити базу людей, які претендують на відшкодування знецінених вкладів "Ощадбанку СРСР", - сказав він.

"Така ініціатива уряду лише погіршує порядок компенсації грошових вкладів, адже у проекті закону ніде не зазначено, що втрачені заощадження далі будуть виплачувати. Це є піар-акцією перед майбутніми виборами до органів місцевого самоврядування", - резюмував Павловський.

Як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів заявив про плани відновлення з 2011 р. повернення заощаджень вкладникам колишнього "Ощадбанку СРСР". Це передбачено змінами до закону "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України", що були ухвалені на засіданні уряду. Експерти тим часом вважають виплату компенсацій з початку наступного року малореальною.

Розроблена урядом законодавча ініціатива, повідомив міністр фінансів Федір Ярошенко, підвищить ефективність використання бюджетних коштів і створить передумови для запровадження безготівкової форми погашення держборгу. Повернення внесків у безготівковій формі, за словами міністра, дозволить уряду заощадити на оформленні розрахунків і прискорити виплату компенсацій. Гроші виплачуватимуть через установи "Ощадбанку" "в однакових розмірах, незалежно від обсягу заощаджень, із загального фонду держбюджету", - повідомив глава Мінфіну.

Законопроект припускає створення інформаційно-аналітичної системи реєстру вкладників, реєстру страховиків і застрахованих осіб. Складені попереднім урядом відповідні реєстри вже недійсні, уточнив Ярошенко.

Приступити до виконання планів уряду вже в поточному році не вдасться – кошти для компенсації внесків в Ощадбанку СРСР не передбачені в держбюджеті на 2010 р. Повертати вкладникам заощадження Кабмін планує з 2011 г. - зараз починається робота над проектом бюджету майбутнього року, зазначив Ярошенко, і згадані виплати проводитимуться виключно в межах коштів, передбачених у держбюджеті.

Категорія:Економіка| Перегляд:807| Додав:Admin |Рейтинг:0.0/0

Всього коментарів: 0
avatar
КОМПІК ІФ© 2008-2024 ICQ-372961945
E-mail:info[собачка]kompik.if.ua Яндекс.Метрика Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
© 2008-2024 КОМПІК ІФ-інформація,технології,мультимедіа,web. Інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю інформаційно-довідкового порталу «КОМПІК ІФ» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на інформаційно-довідковий портал як джерело інформації – обов'язкове (www.kompik.if.ua). Адміністрація порталу не несе відповідальності за пости користувачів якщо ними не було дотримано встановлених Законом вимог.