Прем’єр-міністр України Микола Азаров у Каневі на Черкащині вручив національні премії імені Тараса Шевченка. Азаров привітав лауреатів премії, зазначивши, що ідеали Тараса Шевченка залишаються для України орієнтирами у процесі створення європейської сильної заможної держави.
Лауреатами Шевченківської премії стали літературознавці Роман Горак і Микола-Ярослав Гнатів за 10-томне видання "Іван Франко", диригент-постановник Микола Дядюра, режисер-постановник Анатолій Солов'яненко, виконавці вокальних партій в опері Белліні "Норма" Національного академічного театру опери і балету України імені Шевченка Сергій Магера і Оксана Крамарева, а також вокалістка Лідія Забіляста за вокальні партії в оперних спектаклях і концертних програмах 2005-2010 років.
- Герман обіцяє, що Шкляр отримає Шевченківську премію, "коли прийде на то час"
- ЗМІ: У відмові Шкляра від премії замішана Банкова. Герман вважає звинувачення провокацією
- У Києві проходять урочистості з нагоди 197-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка
- Мер Одеси відмовився цитувати Шевченка
- Томенко заявляє, що найкращим методом пропагування української книжки є відкриття книгарень
- На малій батьківщині Кобзаря Тимошенко зустріли прихильники Януковича
- Шкляру все ж не вручать Шевченківської премії. Не буде на церемонії і Януковича
- Україна відзначає 197-річчя від дня народження Тараса Шевченка
Під час церемонії вручення премій у приміщенні Державного музею Тараса Шевченка спрацювала пожежна сигналізація, але виявилося, що це технічний збій, і церемонію вручення премій не було перервано, повідомляє УНІАН.
Голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін подарував музею у Каневі 102 "Кобзарі"", з-поміж них один - виданий ще за життя поета. "Ці книги є унікальним тому, що зібрані за дуже великий період часу", - сказав керівник Харківської ОДА. Як зауважив Добкін, раніше ця унікальна колекція перебувала у приватній власності.
"Від харківської громади, від Слобожанщини прийміть, будь ласка, 102 "Кобзарі"… Я вважаю, це буде ще одним способом показати всім, що наша країна єдина, як ніколи", - підкреслив Добкін.
У свою чергу директор музею Микола Коломієць назвав подарунок харків’ян символічним і таким, що дасть можливість кожному українцю ще раз долучитися до творчості нашого визначного поета, відчути велич його духу. "Цей подарунок символізує єдність України, її цілісність", - переконаний директор музею.
Голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб сказав: "Це якраз те, що говорить наш президент Віктор Федорович Янукович – це розвиток міжрегіональних зв’язків. Ваш подарунок сьогодні – це перший крок. Кобзар єднає Україну".
Біля могили Тараса Шевченка відбулися урочисті заходи з нагоди 197-річниці від дня народження поета, у яких узяли участь Азаров, заступник голови Адміністрації президента Ганна Герман, члени уряду та представники місцевої влади.
Зазначимо, що найскандальнішу премію не вручали, бо в указі президента щодо нагороди не виявилося прізвища письменника Василя Шкляра, автора роману "Чорний Ворон", який визначив для премії Шевченківський комітет.
Тим часом, політолог Володимир Корнілов припускає, що письменник Шкляр відмовився від Шевченківської премії на прохання заступниці глави Адміністрації президента Ганни Герман.
"Я не відкидаю, що тут був елемент режисури з боку Банкової", - сказав він.
У Києві проходять урочистості з нагоди 197-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка
У Києві проходять урочистості з нагоди 197-ї річниці від дня народження Шевченка. Як повідомили у прес-службі КМДА, відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника Кобзарю у парку імені Тараса Шевченка. У покладанні квітів взяли участь прем’єр-міністр України Азаров, заступник глави Адміністрації президента України Ганна Герман, голова КМДА Олександр Попов та його заступники, а також представники творчої інтелігенції і громадськість міста.
У рамках заходів, присвячених дню народження Кобзаря, сьогодні відбувся XVII фестиваль мистецтв "Шевченківський березень", який розпочався урочистим концертом за участю студентів і викладачів Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка та Київського інституту музики імені Р. М. Гліера.
За інформацією заступника голови КМДА Леоніда Новохатька, Шевченківські дні цього тижня відбуватимуться у загальноосвітніх навчальних закладах столиці. Для школярів будуть організовані "Уроки пам’яті" про життя і творчість Великого Кобзаря, читання поезії Тараса Шевченка, перегляд та обговорення у класах кінострічок "Шевченко і Поділля", "Шевченко – художник", конкурси стінгазет, присвячених творчості поета, захист творчих проектів "Шевченко і Україна" та книжкові виставки "Письменники України про Шевченка".
Мер Одеси відмовився цитувати Шевченка
Мер Одеси Олексій Костусєв назвав образою для себе прохання журналістів процитувати пару рядків з творчості Шевченка після урочистого покладання квітів до пам'ятника Кобзареві з нагоди 197-ої річниці з дня його народження.
"Тарас Григорович Шевченко для мене, як і для мільйонів моїх співгромадян, - це, звичайно, втілення українського народу, це великий поет і видатний художник. Це наша національна гордість", - зазначив мер Одеси, передає ИА Репортер.
Проте на прохання журналістів процитувати великого поета міський голова відповів відмовою: "Слухайте, давайте ви ставитимете питання. Нехай в дитячому садку, в школі діти читають, але не мер міста".
Відмовився мер назвати навіть назви кількох творів: "Не смішіть людей, не потрібно мені влаштовувати іспит, добре?".
У свою чергу главу Одеської облради Миколу Пундика, на відміну від мера, прохання процитувати Кобзаря не образило: чиновник прочитав "Заповіт" і зазначив, що для нього, як і для усіх українців, Шевченко - це "совість нації".
Зазанчимо, після покладання квітів у річницю з дня смерті Олександра Пушкіна мер Одеси процитував вірш "Я помню чудное мгновение".
Томенко заявляє, що найкращим методом пропагування української книжки є відкриття книгарень
Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко заявляє, що найкращим методом пропагування української книжки є відкриття книгарень. Як повідомили у прес-службі Томенка, сьогодні він відвідав комплекс "Мамаєва слобода", у якому проходили урочистості з нагоди 197-ї річниці від дня народження Шевченка.
Зокрема, він взяв участь у відкритті книгарні українського слова "Шабля "Козака Мамая". Під час відкриття книгарні Томенко зауважив, що "останнім часом ми сконцентрувалися на боротьбі за недопущення закриття чергової української книгарні чи книжкового магазину. І це правильно". Водночас, за його словами, кращий метод пропагування українського слова – це відкриття нових книжкових магазинів.
Віце-спікер назвав правильним, що така українська книгарня відкривається саме у "Мамаєвій слободі".
"Це цілком органічно, бо після того, як відвідувачі ознайомляться з історією козаччини, давніми традиціями та культурою, важливо усе це закріпити ще й купленою книжкою з історії України чи української літератури", - відзначив Томенко. "Особливо важливим і корисним це буде для дітей, які тут бувають", - додав він.
Томенко подякував засновнику "Мамаєвої слободи" Костянтину Олійнику за цю добру справу, яка символічно була зроблена в день народження Шевченка, та ще раз наголосив, що відкриття української книгарні буде закінченням світоглядного задуму цього прекрасного місця.