З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Головна » Економіка » В Україні обсяг тіньового ринку алкоголю становить до 70% всього обороту
В Україні обсяг тіньового ринку алкоголю становить до 70% всього обороту
Обсяг ринку нелегального алкоголю, за оцінками експертів, становить від 40 до 70 % всього ринку алкоголю в країні. Суть проблеми – в промислових масштабах виробництва дешевого контрафактного алкоголю, в чому зацікавлені і контролюючі органи, повідомляє "Дзеркало тижня".
Тільки в Києві і області відкрита роздрібно-оптова торгівля горілкою по цінах в два рази нижче за рівень, затверджений Кабміном, широко поширена мінімум на п'яти ринках, і її обороти колосальні. Щоб переконатися в масштабах цього явища в країні, досить набрати в пошукачі словосполучення "купити дешеву горілку". За мінімальну роздрібну ціну (12 грн) на оптовій основі можна придбати три пляшки.
Приголомшливо низькі ціни на алкоголь в Україні пояснюються існуванням сірого ринку, який неофіційно визнається владою. Судячи з того, що продаж контрафактного алкоголю здійснюється відкрито і вільно, податкові органи, МВС і СБУ в цьому зацікавлені. Такі ціни можливі тільки при промислових масштабах виробництва, без сплати яких-небудь податків, при використанні дешевого нелегального спирту і при пайовій участі властей.
При цьому рівень прикриття настільки високий, що будь-якого розслідування організатори не побоюються. Як повідомили учасники ринку, Україна поділена навпіл між двома угрупуваннями, і сторони не порушують межі діяльності один одного. Так, найбільші виробники алкоголю знаходяться у складі обох найбільших політичних партій – БЮТ і Партії регіонів.
При цьому горілочники-регіонали під приводом поповнення бюджету активно лобіюють підвищення цін на алкогольні акцизи, що принесе їм надприбутки. Тим часом, на думку експертів, проблема полягає в тому, що ще не навчилися збирати той акцизний збір, який існує, - зараз він збирається всього лише на 30-40%.
Як повідомлялося, підвищення акцизів на алкоголь направлене не тільки на наповнення бюджету, але і на захист виробників високоякісного вина і кінцевих споживачів спиртного, а також на протидію нелегальному ринку алкоголю, заявив міністр економіки України Василь Цушко.