В Івано-Франківську відбулася конференція, присвячена 115-й річниці від дня народження австрійського архікнязя Вільгельма фон Габсбурга-Лотрингена, відомого під іменем Василя Вишиваного.
Її організували Клуб української інтелігенції імені Богдана Лепкого, обласна і міська організації «Просвіти». Історики, краєзнавці і письменники розповідали про цього військового діяча, політика, дипломата, поета, який зізнавався, що «почувається українцем».
Представник цісарського роду, він полюбив український народ і вивчив українську мову, очолював легіон Українських Січових Стрільців і одягав під однострій австрійського старшини вишивану сорочку, писав вірші українською і загинув в Лук’янівській тюрмі у 1948 році.
Доля Василя Вишиваного довго залишалася невідомою, і лише в останні роки, коли стали доступними архіви, дослідники знайшли записи допитів і справу на нього. За «зв’язки з ОУН, англійською і французькою розвідками» Вільгельма фон Габсбурга було засуджено до 25 років тюремного ув’язнення, однак через рік він помер у тюремній лікарні від туберкульозу.
За словами голови Івано-Франківського клубу української інтелігенції імені Богдана Лепкого Уляни Скальської, «старші про нього забули, молодші про нього не чули».
Планують провести серію конференцій, присвячених неукраїнцям, які стали великими українцями: Олені Телізі, Марку Вовчку, Агатангелу Кримському тощо.