Збірна України з баскетболу завершила свої виступи на чемпіонаті Європи-2011, здобувши в останньому матчі першого групового раунду впевнену перемогу над Бельгією з рахунком 74:61.
Незважаючи на те, що обидві команди втратили турнірну мотивацію, українці та бельгійці прагнули завершити Євробаскет на мажорній ноті. У підсумку, це вдалося українцям, зауважують у Федерації баскетболу України.
Віддавши в дебюті поєдинку ініціативу супернику, у складі якого вирізнявся Сем Ван Россом, команда Майка Фрателло зуміла впоратися із хвилюванням лише до кінця стартової десятихвилинки. А серія триочкових кидків на початку другої чверті дозволила українцям не лише зрівняти рахунок, а й вийти вперед.
До великої перерви перевага української збірної, яка домінувала в трисекундній, становила сімнадцять пунктів. Не завадила цьому й прикра травма Кирила Фесенка, який був змушений залишити майданчик.
Левову частку очок команді в першій половині матчу принесли Олексій Печеров та В’ячеслав Кравцов, який, крім того, чудово попрацював на підбираннях, ставши автором дабл-дабла (11 + 11).
Третя, найменш результативна чверть минула в рівній боротьбі. А протягом заключних десяти хвилин Україна також контролювала хід подій на майданчику, довівши матч до переконливої перемоги.
Отже, продемонструвавши змістовну гру в зустрічах із Болгарією, Бельгією та в першій половині матчу проти грузинів, а також давши справжній бій фаворитам – Росії та Словенії, збірна України, на жаль, змушена повертатися додому із двома перемогами в активі. І такий результат є невдалим для команди Майка Фрателло.
Зазначимо, що набравши стільки ж очок, як і Грузія з Болгарією, наша команда має найгіршу різницю м'ячів у матчах з цими командами. А до наступного раунду разом з Росією та Словенією пройшла Грузія.
Група D, 5-й тур
Україна - Бельгія - 74:61 (13:16, 30:10, 13:13, 18:22)
Україна: Олексій Печеров – 15 очок, Кравцов – 13 очок + 16 підбирань, Олександр Кольченко – 10 очок, Стівен Бертт – 9 очок + 4 передачі + 3 підбирання, Денис Лукашов – 8 очок + 6 передач
Бельгія: Сем Ван Россом – 17 очок + 4 передачі, Дімітрі Лоуерс – 13 очок + 6 передач + 3 підбирання, Максім де Зеув – 10 очок + 6 підбирань
Становище команд:
Група A (Паневежис): Іспанія - 9 очок, Литва - 9, Туреччина - 8, Великобританія - 7, Польща - 7, Португалія - 5.
Група B (Шауляй): Франція - 10, Сербія - 9, Німеччина - 8, Ізраїль - 7, Італія - 6, Латвія - 5.
Група C (Алітус): Македонія - 9, Греція - 9, Фінляндія - 7, Хорватія - 7, Боснія і Герцеговина - 7, Чорногорія - 6.
Група D (Клайпеда) : Росія -10, Словенія - 9, Грузія - 7, Болгарія - 7, Україна - 7, Бельгія - 5.
До другого групового етапу виходять по три найкращі команди з кожної групи.
2-й груповий раунд
Група E: Франція - 4, Сербія - 3, Іспанія - 3, Туреччина - 3, Литва - 3, Німеччина - 2.
Група F: Македонія - 4, Росія - 4, Словенія - 3, Греція - 3, Грузія - 2, Фінляндія - 2.
У другому груповому етапі враховуються результати між командами, які були зафіксовані у першому груповому раунді.