Україна встановила такі партнерські відносини з НАТО, які зменшують "напруженість" в Європі щодо Росії, заявляє президент Віктор Янукович.
"Нам вдалося знайти модель, яка зменшує напруженість у Європі щодо Росії. Це дуже хороший знак", - сказав президент України в інтерв'ю французькій газеті Le Monde.
На думку голови української держави, система безпеки в Європі буде міцнішою за участю Росії. "Ми думаємо, що система безпеки в Європі буде міцнішою, якщо Росія братиме участь у деяких її аспектах", - підкреслив український президент.
Видання нагадує про те, що в 2008 році Янукович обіцяв Україні вступ до НАТО. Відповідаючи на запитання, чи відмовився він від цієї ідеї, президент України сказав: "У травні 2010 року ми ухвалили закон, який визначає Україну як нейтральну позаблокову державу. Ми підтримуємо партнерські зв'язки із НАТО, ми беремо участь в операціях з підтримки миру".
Янукович також вважає, що російська модель влади в Україні неможлива. Про це голова держави сказав, відповідаючи на питання про те, чи є модель вертикалі влади, встановленої у Росії, джерелом його натхнення.
"Наші країни абсолютно різні, з різними режимами й економікою. У Росії не було кольорових революцій, у нас були. Україна входить у світову організації торгівлі, Росія - ні. Україна - унітарна країна, Росія - країна федеральна. І так можна продовжувати довго", - заявив Янукович.
У відповідь на запитання щодо рішення Конституційного Суду України про скасування змін до Конституції, внесених у 2004 році, Янукович зазначив, що це було зроблено задля припинення хаосу і непередбачуваності в усіх ешелонах влади. Президент також додав, що зміни до Конституції в 2004 році було внесено незаконним шляхом.
Днями Янукович також заявив, що відмова від вступу до НАТО була правильним кроком. "Завдяки цьому ми змогли подолати нікому непотрібну напруженість у відносинах із Росією", - навів приклад Янукович.
У той же час, у проекті звіту Парламентської асамблеї НАТО "Пост-помаранчева Україна: внутрішня динаміка розвитку і зовнішньополітичні пріоритети" наголошувалося, що президент Янукович виявився не настільки проросійським політиком, як багато хто від нього чекав у Москві.
Нагадаємо, що незважаючи на те, що 1 липня 2010 Верховна Рада схвалила закон про засади внутрішньої і зовнішної політики, що закріплює позаблоковий статус України, Україна залишилася важливим партнером НАТО, раніше заявляв міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.