З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Головна » Економіка » Україна повністю зупинила експорт електроенергії до Європи
Україна повністю зупинила експорт електроенергії до Європи
Україна повністю зупинила експорт електроенергії до Європи з Бурштинського енергоострова через відсутність заявок на її купівлю на внутрішньому ринку від компаній-експортерів. "На цей тиждень заявки на потужність з боку експортерів повністю відсутні", - сказав прес-секретар Мінпаливенерго Фент Ді, пишуть "Экономические известия".
За словами міністра палива і енергетики Юрія Продана, експорт електроенергії в країни Східної Європи, можливо, буде відновлений з квітня у разі наявності відповідних заявок з боку експортерів.
Як повідомили в Мінпаливенерго, сама Бурштинська ТЕС, яка виробляє електрику на експорт, учора, 1 березня, працювала на рівні потужності від 275 МВт до 390 МВт, проте електроенергія зі станції надходила в об'єднану українську енергосистему. При цьому запас вугілля на Бурштинській ТЕС на 1 березня становив лише 25 тис т при середньодобовому споживанні станцією 10-15 тис т. Фактично ТЕС працює в режимі, як кажуть енергетики, "з коліс". Аналогічний показник запасу палива на Бурштинській станції на 1 березня 2009 р. становив 194 тис т.
За словами президента НАК "Енергетична компанія України" Володимира Зиневича, в Україні на сьогодні спостерігається рекордно низький запас вугілля, особливо газової групи. Так, за станом на кінець минулого тижня на складах вітчизняних ТЕС було 768 тис т вугілля, з яких вугілля газової групи - 142 тис т.
У корпорації ДТЕК, одна з компаній якої в особі ТОВ "Східенерго" є експортером електрики, пояснюють причину припинення експорту високою ймовірністю зупинки Бурштинської ТЕС через критично низькі запаси вугілля на станції.
"Склалася дуже тяжка для всього паливно-енергетичного сектору ситуація. ДТЕК ухвалила рішення піти назустріч Мінпаливенерго і скоротити обсяг експорту в лютому з 250 МВт до 155 МВт і припинити експорт в березні, тим самим зменшивши тиск на Бурштинський острів у зв'язку з дефіцитом газових марок вугілля", - сказав директор зі стратегії, злиття і поглинання ДТЕК Віталій Бутенко.
Основних причин дефіциту енергетичного вугілля в країні декілька. Перша з них - це вимога уряду до НАК "ЕКУ" купувати вугілля лише у держпідприємства "Вугілля України", що не дозволило енергетикам вчасно налагодити імпорт палива. Друга - зупинка компанією "Енергоатом" на плановий ремонт в зимовий період більшої кількості атомних енергоблоків, ніж зазвичай. Третя - зниження видобутку вугілля підприємствами Мінвуглепрому в 2009 році. І, нарешті, четверта - це відсутність у теплових генкомпаній, що працюють з негативною рентабельністю, грошей на закупівлю газу.
Проте, на думку експертів, в зупинці експорту електрики до Європи винне не лише вугілля, а й втрата українським кіловатом конкурентоспроможності в умовах цінового падіння на європейських енергоринках.
"Відсутність вугілля - лише формальна причина припинення експорту. Якби компанії-експортери мали вигідні контракти, вони б знайшли додаткові обсяги вугілля і газу для Бурштина. Реальна причина - це нездатність знайти покупця на дорогу українську електроенергію", - сказав експерт, що побажав залишитися невідомим.
Як раніше повідомлялося, в лютому НЕК "Укренерго" не змогла реалізувати на аукціоні 250 МВт потужності перетину Бурштинського енергоострова для експорту електроенергії в березні. Інші 250 МВт потужності були викуплені на аукціоні на 2010 р. компаніями "Східенерго" і "Західенерго".