З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua

Зараз на сайті 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Головна | Реєстрація| Вхід
Головна » Новини Україна » Україна не прагне до Євросоюзу: виконано лише 8 з 70 пріоритетів

Україна не прагне до Євросоюзу: виконано лише 8 з 70 пріоритетів

фото Україна не прагне до Євросоюзу: виконано лише 8 з 70 пріоритетів
Згідно з Порядком денним асоціації (ПДА) - документом, який регламентує просування України на шляху в Євросоюз, в Україна зазначають не дуже задовільний прогрес у 2010 році. За підрахунками експертів, Україна виконала лише 8 з 70 пріоритетів. У МЗС спростовують ці оцінки і говорять про дотримання більше половини критеріїв ПДА, пише "Комерсант-Україна".

Експертний моніторинг виконання Україною вимог ПДА (цей документ діє з кінця 2009 року) проводився тридцятьма експертами провідних аналітичних центрів при фінансуванні фонду "Відродження". В четвер, 17 березня, консорціум представив звіт про проведену роботу, критично оцінивши діяльність влади у сфері євроінтеграції. За словами керівника проекту, глави ради Українського незалежного центру політичних досліджень Юлії Тіщенко, Київ завершив виконання лише 8 з 70 пріоритетів документа.

"Переважна більшість пріоритетів, що стосуються політичного діалогу, прав людини, торгівлі, екологічної політики, вимагають подальшого виконання", - стверджує Тіщенко. Серед іншого експерти говорять про відсутність прогресу в реалізації політреформи, вказують на неякісно проведену судову реформу, відсутність прогресу в законодавчому забезпеченні боротьби з корупцією. У сфері економіки консорціум зазначив низьку ефективність роботи з адаптації до європейських фітосанітарних норм і регрес у сфері законодавства про держзакупівлі у другій половині 2010 року.

Звіт консорціуму буде направлено для вивчення європейській стороні і враховано Брюсселем при оцінці прогресу євроінтеграції України. Проте офіційний Київ має намір довести, що добився набагато більших успіхів у виконанні ПДА, чим вважають експерти.

"Ми проводимо свій моніторинг. Його результати ще не готові - підсумкові дані будуть у першій половині квітня, але я вже зараз можу з упевненістю в 1000% відсотків сказати, що це - ахінея. Я впевнений: якщо оцінювати формальні критерії, ми виконали не менше 60% ПДА", - заявив голова департаменту європейської інтеграції МЗС Василій Філіпчук.

На думку Філіпчука, консорціум упереджено оцінював виконання ПДА. "У мене склалося враження, що в середовищі експертів є упередження: у нової влади все погано, - пояснив дипломат.- Друге питання, як вони вибирали пріоритети. У ПДА є функціональні положення, такі як боротьба з корупцією. Їх ніхто у світі не може повністю виконати".

Експерти наполягають на правильності використаної методології і говорять, що оцінювали не тільки факт ухвалення того або іншого закону, але і відповідність його європейським нормам. "Наприклад, формально Україна виконала зобов'язання провести судову реформу, "поставила галочку”, а перемогли не європейські принципи, а бажання керувати суддями у ручному режимі", - пояснив глава правління центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

Аналогічні претензії є й у європейських чиновників. "Прийнято закон про доступ до публічної інформації, але ми бачимо, що його не буде імплементовано у зазначені терміни. І таких прикладів багато", - пояснив співбесідник видання.

Голова ради Українського незалежного центру політичних досліджень Тіщенко вважає, що недостатній прогрес Києва теоретично може вплинути на рішення Брюсселя про підписання угоди про асоціацію з Україною.

У свою чергу, заступник гендиректора Центру ім. Разумкова Валерій Чалий має іншу думку. Зокрема, він заявив, що "минулого року дійсно не було проривів, план дій (документ, який був до ПДА) у 2008 і 2009 роках виконувався набагато краще. Але вимоги виконати ПДА до підписання угоди про асоціацію нам не висували".

Такої ж точки зору дотримуються в МЗС. "Перспективи підписання угоди про асоціацію не залежать від рівня виконання ПДА. Багато що з положень взагалі не може бути реалізовано доти, доки ми не підпишемо цю угоду", - пояснив заступник міністра закордонних справ, який курирує європейським напрямком, Павло Климкін.

Зазначимо, що згідно із другим етапом (липень-жовтень 2010 року) громадського моніторингу виконання ПДА, Україна виконала лише чотири із понад 60-ти проаналізованих пріоритетів реформ, передбачених Порядком денним асоціації (ПДА).

"Результати громадського моніторингу демонструють сповільнений характер євроінтеграційних реформ і частково брак інформації про політику у сфері європейської інтеграції. Це викликає неспокій, оскільки низьке "середнє арифметичне" політики у цій сфері може слугувати показником реформ у державі в цілому", - підкреслили тоді експерти.

Нагадаємо, що нещодавно керівник Представництва німецького Фонду Конрада Аденауера Ніко Ланге заявив, що вважає ситуацію у стосунках України та ЄС небезпечною, оскільки в Україні є проблеми з демократією. У той же час, посол ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра вважає, що ситуація в Україні не відповідає мінімальним умовам для того, щоб обговорювати питання її членства в ЄС.

Зазначимо, Україна та Європейський Союз вважають своїм основним приорітетом у відносинах на 2011 рік переговори щодо Угоди про асоціацію. Але в той же час, як заявляв європейський комісар з питань розширення європейської політики сусідства Штефан Фюле, в ЄС вважають, що без дотримання прав на мирні збори і свободу засобів масової інформації Україні не бачити зближення з Європейським Союзом.
Категорія:Новини Україна| Перегляд:595| Додав:Rare_Fire |Рейтинг:0.0/0
Теги (Ключові слова): приоритетів, Україна, 70 пріоритетів, експерти, Євросоюз, прагнення
Всього коментарів: 0
avatar
КОМПІК ІФ© 2008-2024 ICQ-372961945
E-mail:info[собачка]kompik.if.ua Яндекс.Метрика Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
© 2008-2024 КОМПІК ІФ-інформація,технології,мультимедіа,web. Інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю інформаційно-довідкового порталу «КОМПІК ІФ» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на інформаційно-довідковий портал як джерело інформації – обов'язкове (www.kompik.if.ua). Адміністрація порталу не несе відповідальності за пости користувачів якщо ними не було дотримано встановлених Законом вимог.