З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Головна » Новини Україна » Україна йде європейською дорогою, незважаючи на зміну керівництва - бачать у Польщі
Україна йде європейською дорогою, незважаючи на зміну керівництва - бачать у Польщі
Голова польського уряду Дональд Туск вважає реальним підписання Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом до кінця поточного року під час головування Польщі у ЄС. Про це польський прем’єр сказав на прес-конференції 31 травня, передає УНІАН.
Туск назвав реальним шанс на завершення переговорів України з Євросоюзом, відзначивши прогрес у цій сфері.
- Довідка. Угода про асоціацію між Україною та ЄС
За його словами, підписання договорів про асоціацію та про зону вільної торгівлі стане справжньою віхою на шляху України до ЄС.
"Україна, незважаючи на зміну керівництва після останніх виборів засвідчує готовність йти європейською дорогою, а Європа щораз краще це розуміє", - сказав польський прем’єр.
Туск також запевнив, що Польща під час головування в Євросоюзі у другій половинні 2011 року підтримуватиме вступ до ЄС нових держав з регіону Балкан та Східної Європи.
Україна і ЄС у 2007 році розпочали переговори щодо угоди про асоціацію. На початку 2008 року сторони розпочали переговори довкола угоди про зону вільної торгівлі, яка має стати частиною угоди про асоціацію. Раніше повідомлялося, що Європейський Союз сподівається, що Угоду про асоціацію з Україною буде підписано в 2011 році.
Зазначимо, Україна і Європейський Союз вважають своїм основним пріоритетом у відносинах на 2011 рік переговори щодо Угоди про асоціацію.
"Нашим першим спільним пріоритетом буде Угода про асоціацію", - заявив європейський комісар з питань розширення європейської політики сусідства Штефан Фюле.
Нагадаємо, що 10-11 січня єврокомісар Фюле перебував в Україні з візитом. Під час візиту Фюле мав намір обговорити відносини України та Євросоюзу в 2011 році, зокрема й переговори щодо Угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі. Також однією з цілей візиту комісара ЄС з розширення Фюле було вивчення ситуації щодо переслідування представників попереднього українського уряду.
В представництві ЄС в Україні відзначають: головний "меседж", який привіз до Києва єврокомісар Фюле, полягає в тому, що без дотримання прав на мирні збори і свободу засобів масової інформації Україні не бачити зближення з Європейським Союзом.
Раніше Фюле заявив, що збереження політичної стабільності в Україні не має суперечити фундаментальним правам. Він також відзначив, що поглиблення відносин Києва з Брюсселем має базуватися на демократичних цінностях.
Водночас у Єврокомісії кажуть, що угоду про створення ЗВТ з Україною буде підписано цього року.
Посол ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра вважає, що ситуація в Україні не відповідає мінімальним умовам для того, щоб обговорювати питання її членства в ЄС.
Також нагадаємо, президент Європарламенту Єжи Бузек на конференції, присвяченій розвитку Європи після Лісабонського саміту, висловив надію на "повернення України на правильний шлях" і заявив, що поки що надією в регіоні став Кишинів. А Україна наразі не є пріоритетом для ЄС.
Довідка. Угода про асоціацію між Україною та ЄС
Угода про асоціацію між Україною і ЄС - це документ, що юридично зобов'язує, визначає рамки політичної асоціації і економічної інтеграції між двома сторонами. Центральним компонентом асоціації є досягнення вільного обігу товарів, осіб, послуг і капіталів між сторонами.
У контексті такого формату взаємин передбачається, що Україна буде зобов'язана виконувати поставлені угодою завдання відповідно до чітко встановлених тимчасових рамок, перш за все у сфері адаптації українського законодавства до зводу законів Європейського Союзу. Адаптація законодавства не обмежується тільки внесенням змін до законів або створенням нових актів, а в широкому сенсі йдеться про імплементацію і виконання адаптованого законодавства.
Угода про асоціацію - це той інструмент співпраці, який дозволить практично втілювати реформи і відійти від зайвої риторики про "європейськість" України. Реалізація Україною Угоди про асоціацію (з частиною про ЗВТ, яка передбачає вільний товарообіг між ринками України і ЄС) і реформування енергетичної сфери є саме тими процесами, які дозволяють говорити про фактичну інтеграцію в простір ЄС. Енергетика є сферою, де Україна має пройти "тест" на реформи, зробивши прозорою роботу цього сектора.