У рамках 64-го Міжнародного Канського кінофестивалю, який проходитиме у Франції 11-21 травня, відбудеться підписання Міждержавної угоди між Україною та Францією про спільне кіновиробництво. Про це сьогодні на прес-конференції в Києві повідомила голова Державного агентства з питань кінематографії Катерина Копилова. Угоду підпишуть міністри культури України та Франції – Михайло Кулиняк та Фредерік Міттеран, передає УНІАН.
За словами Копилової, Україна зацікавлена в доступі до європейської кінематографічної спільноти і участь України в європейських програмах ко-продукції, з одного боку, дасть можливість підвищити конкурентноздатність, якість вітчизняного кінопродукту, з другого - збільшити обсяг його виробництва, вийти з промоцією українського кіно на європейський кінопростір.
Договір буде підписано на два роки з автоматичною пролонгацією, якщо його не буде порушено однією зі сторін.
Однак що конкретно буде результатом угоди Копилова не уточнила, сказавши тільки, що це легалізує створення ко-проектів між українською та французькою сторонами. Копилова також зазначила, що їй, як представниці держави, хотілося б, аби нове українське кіно відрізнялося національною українською приналежністю. Тобто, глядач, коли дивився б кіно, відразу б ідентифікував, що це саме національне українське кіно, додала вона. "Ось саме пошук такого ідентифікатора і є новим українським кіно", – зазначила вона.
Також вона повідомила, що цього року з Державного бюджету надано рекордні 111 мільйонів гривень на розвиток вітчизняного кінематографа.
"Ми вперше отримали 111 млн грн на розвиток вітчизняного кінематографа, з яких 61 млн – це державне замовлення, а 50 млн – це державна підтримка фільмів", — сказала Копилова. Вона зазначила, що минулого року Україна отримала лише 24млн грн.
Також Копилова наголосила, що наразі першочерговим завданням є розробка стратегії розвитку українського кінематографа. Крім того, вона розповіла, що держава хоче бачити у вітчизняних фільмах національну ідентичність і приналежність.
"Коли ми бачимо польське кіно, ми розуміємо, що це поляк, коли ми бачимо німецьке кіно, ми розуміємо, що це німці. Мені дуже б хотілося, щоб нове українське кіно відрізнялося національною приналежністю. Щоб глядачу було зрозуміло, що це українська приналежність. Саме поштовх до такого індифікатора і є новим українським кіно. Давайте ми його запишемо як нове індифіковане українське кіно", — наголосила Копилова.
Також повідомляється, що цьогоріч представники від України, на відміну від минулого року, не будуть влаштовувати вечірку у рамках Каннського кінофестивалю. Про це на прес-конференції розповів президент Української кінофундації Андрій Халпахчі, відповідаючи на запитання журналістів, хто розважатиме гостей фестивалю.
"Минулого року у нас співала Камалія, а цьогоріч української великої вечірки не буде, але все-таки буде горілка. Тож можна буде підняти чарку за підписання Міждержавної угоди між Україною та Францією", — зазначив Халпахчі.
За його словами, з 11 по 21 травня у Villas International працюватиме український національний павільйон, діяльність якого виходить за межі представницької функції. Під одним дахом працюватимуть представники дистриб’юторських і продакшн компаній, продюсери та режисери.
"Лише оренда павільйону коштує 20 тис євро. Цьогоріч ми вклалися у суму 50 тис євро на всю поїздку. Це менше, ніж торік, тому що минулого року була вечірка", — зазначив Халпахчі.
Зазначимо, що вже другий рік поспіль (після фільму "Щастя моє") Україна буде представленою на головному кінофестивалі планети - в Каннах (11-22 травня) фільмом "Крос", знятим вітчизняним молодим кінорежисером Мариною Вроди спільно з Францією. Картина потрапила в престижний конкурс "короткого метра".