З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua

Зараз на сайті 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Логін:
Пароль:
Головна | Реєстрація| Вхід
Головна » Цікаві події » У США визначили найкращу ілюзію року. ВІДЕО

У США визначили найкращу ілюзію року. ВІДЕО

фото У США визначили найкращу ілюзію року. ВІДЕО

У Флориді, США, оголошено переможців конкурсу Best Illusion of the Year – Найкраща ілюзія року. Професор інституту передових досліджень математичних наук Мейдзі (Японія) Кокіті Сугіхара показав рампу, що порушує всі закони гравітації. За це він отримав перше місце.

У відеоролику-переможці глядачі бачать картонну конструкцію, що складається з чотирьох нахилених доріжок, що йдуть вниз від єдиного центру. Потім на нижню частину кожної з них по черзі поміщається по дерев'яній кульці. Всі вони, немов намагнічені, вибігають по доріжці вгору і зупиняються на центральній платформі.

Розгадка трюку розкривається, коли камера, що знімає конструкцію, змінює кут зору. З іншого боку видно, що насправді похилі площини спускаються до єдиного центру. Обман зору виникає через те, що мозок прагне уявити собі підпірні колони вертикальними, і найдовшу з них (в центрі) - найвищою. Щоправда, спрацьовує ілюзія тільки з однієї точки зору.

Переможець зазначив, що особливість бачити ілюзії у людини з'являється з роками, тому мозок не обтяжених досвідом дитсадівських дітей рідко проробляє з ними ту ж жарт.

"Всі друзі моєї доньки запитували, а що тут такого смішного?" - Розповідає Кокіті.

Ілюзія "Неможливий рух" була частково придумана комп'ютерною програмою, створеною Сугіхарой для перетворення двовимірних малюнків в тривимірні об'єкти. Одного разу японець дав програмі обробити незвичайний малюнок, та дуже здивувався, побачивши результат.

Конкурс робіт Best Illusion of the Year  організовує Товариство наук про зір (Vision Sciences Society). "Ілюзії смішні, але їх створення дозволяє не просто повеселитися, а й зрозуміти, як саме вони обманюють наш мозок, коли він функціонує правильно", - зазначив один з фіналістів Пітер Це з Дартмутського коледжу.

Категорія:Цікаві події| Перегляд:608| Додав:Admin |Рейтинг:0.0/0

Всього коментарів: 0
avatar
КОМПІК ІФ© 2008-2024 ICQ-372961945
E-mail:info[собачка]kompik.if.ua Яндекс.Метрика Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
© 2008-2024 КОМПІК ІФ-інформація,технології,мультимедіа,web. Інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю інформаційно-довідкового порталу «КОМПІК ІФ» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на інформаційно-довідковий портал як джерело інформації – обов'язкове (www.kompik.if.ua). Адміністрація порталу не несе відповідальності за пости користувачів якщо ними не було дотримано встановлених Законом вимог.