З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Головна » Новини світ » У сирійському місті Хомс протестувальники захопили площу
У сирійському місті Хомс протестувальники захопили площу
Антиурядові демонстранти зайняли центральну площу міста Хомс, що є третім за величиною в Сирії. Близько 20 тис маніфестантів стверджують, що не підуть з вулиць, поки їх вимоги про скасування надзвичайного стану і звільнення політичних ув'язнених не будуть виконані, передає Бі-Бі-Сі.
У Хомсі 18 квітня в ході зіткнень між поліцією і маніфестантами загинули 15 осіб і понад 50 отримали поранення. Всього ж, за даними правозахисних організацій, за минулий місяць в Сирії в подібних сутичках загинуло близько 200 осіб.
- Сирійське МВС звинуватило в збройних заколотах непримиренних ісламістів - МЗС Сирії пообіцяв урядові реформи і звинуватив канал "Аль Джазіра" в підбурюванні - США кажуть, що не фінансують зміщення правління в Дамаску
За словами представників мітингувальників у Хомсі, навколо центральної площі учасники демонстрації встановили блок-пости для того, щоб до них могли приєднатися тільки беззбройні громадяни. Усього на площу Аль-Саа вийшло більше 20 тисяч людей, і присутні там вирішили перейменувати її в Тахрір - за аналогією з Каїром.
Сирійські правоохоронні органи 19 квітня відкрили вогонь по маніфестантах, які зібралися на центральній площі міста Хомс. Про це повідомляє ИТАР-ТАСС з посиланням на місцеві ЗМІ. Офіційні сирійські ЗМІ повідомляють, що в Хомсі кілька високопоставлених військових і членів їхніх сімей потрапили в засідку і були жорстоко вбиті.
Президент Сирії Башар Асад, що править країною останні 11 років і успадкував президентське крісло від свого батька, оголосив, що найближчим часом надзвичайний стан, який триває 48 років, буде скасовано. Разом з тим, опозиція заявляє, що одних обіцянок недостатньо.
Надходять повідомлення, що антиурядові демонстрації тривають у сусідніх з Хомсом містах центральної Сирії і на північ - у Ідліб і Джіср-еш-Шуггурі.
Сирійське МВС звинуватило в збройних заколотах непримиренних ісламістів
Представники МВС Сирії заявили, що масові хвилювання в країні досягли масштабів збройного повстання, силовики також попередили про намір відновлювати порядок з усією рішучістю.
"Характер подій, що відбулися в країні раніше, говорить про те, що безлади є повстанням збройних угруповань салафітского спрямування", - йдеться у повідомленні МВС Сирії (салафіти - непримиренні ісламісти). Згідно із заявою, відразу в декількох провінціях були здійснені акти саботажу і напади на поліцейських і військовослужбовців.
МВС Сирії обіцяє громадянам "покарати злочинців, які вчинили злочини та сіють скрізь терор і анархію". На всій території країни "буде відновлена стабільність, і кровопролиттю буде покладено край", йдеться в заяві. При цьому правоохоронне відомство звернулося до громадян виявляти підпільні осередки терористів і повідомляти про них владі, щоб "не дозволити їм скористатися атмосферою свободи для шкідництва".
Багато хто в Сирії побоюється, що під приводом боротьби з екстремізмом влада вживатиме жорсткі заходи стосовно протестувальників. Влада відкидає насилля і безлади, заявивши, що ряд маніфестацій стали можливі тільки завдяки "підступам зовнішніх сил".
Сирійські правозахисники звинувачують сили безпеки в переслідуванні місцевих племен, що, на їхню думку, "спровокувало бунт у Хомсі". Депутат Народної ради Мухаммед Хабаш, який представляє в парламенті ісламістські кола, висловив обурення з приводу репресій з боку провінційних чиновників. За його словами, прорахунки, допущені місцевою владою, стали причиною недавніх подій в Дераа, на півдні Сирії, які сколихнули всю країну.
МЗС Сирії пообіцяв урядові реформи і звинуватив канал "Аль Джазіра" в підбурюванні
Проведення реформ і забезпечення безпеки є основними пріоритетами нового уряду Сирії. Про це заявив 18 квітня в Дамаску міністр закордонних справ республіки Валід Муаллем.
Він підкреслив, що уряд не забороняє мирні демонстрації, але ці виступи, за словами голови сирійського МЗС, "не повинні призводити до насильства і безладів, підпалів будинків та перегороджування шосе". Він назвав "дуже небезпечною" обстановку в Талбісі, в околицях Хомса, де здійснено напади на поліцейських і військових.
"Проведення реформ стало національною потребою, цей процес буде тривати, але він повинен протікати в умовах стабільної обстановки", - вказав Муаллем.
Тим часом в Дамаску прихильники уряду провели вночі мітинг біля бюро катарського супутникового телеканалу "Аль-Джазіра", звинувативши його "у підбурюванні до заворушень і співучасті в змові". Як заявив міністр закордонних справ Валід Муаллем, деякі арабські телестанції висвітлюють події в Сирії "необ'єктивно, прагнучи загострити і без того напружену ситуацію, що завдає шкоди національним інтересам".
США кажуть, що не фінансують зміщення правління в Дамаску
США намагаються сприяти демократичним процесам в Сирії, однак не переслідують мету змістити правління в Дамаску. Так представник держдепартаменту Марк Тонер прокоментував повідомлення про те, що США таємно фінансували опозиційні угруповання в Сирії і виділяли гроші на проекти, спрямовані на повалення чинної влади.
"Ні, ми не намагаємося змістити це правління", - сказав американський дипломат, додавши, що США намагаються сприяти демократичним процесам в Сирії і в інших країнах. При цьому Тонер зауважив, що "сірійський уряд сприймає такого роду сприяння як загрозу". Він закликав офіційний Дамаск прислухатися до законних вимог власного народу.
Нагадаємо, що заворушення в Сирії тривають із середини березня, коли в містах Дераа та Баньяс сталися сутички між демонстрантами та правоохоронними органами, в результаті чого було вбито багато демонстрантів. Одягнені в цивільне офіцери спецслужб розігнали демонстрацію і в Дамаску. За заявою правозахисників, було заарештовано декілька десятків осіб. Демонстрації, які відбулися у двох сирійських містах, стали найбільшими акціями протесту в Сирії за останні роки.
Демонстранти закликали випустити на свободу політичних в'язнів, розпустити сили безпеки та припинити дію старих сирійських законів про надзвичайний стан, яким вже майже п'ятдесят років.
У свою чергу влада застосовує силу щодо демонстрантів, є багато жертв. Так, зокрема, у сирійське місто Баньяс, яке розташоване на морському узбережжі за 260 км на північний захід від Дамаска, було введено танки.
А 14 квітня опозиція виклала в Інтернеті секретну інформацію, написану владою для співробітників сил безпеки, які беруть участь у придушенні мітингів. У документі, зокрема, даються рекомендації правоохоронцям не вбивати більш як 20 демонстрантів на день, оскільки перевищення цієї кількості жертв може привернути зайву увагу міжнародної громадськості до Сирії.