З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua

Зараз на сайті 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Логін:
Пароль:
Головна | Реєстрація| Вхід
Головна » Цікаво » У школах Прикарпаття введуть факультативи гуцульської говірки

У школах Прикарпаття введуть факультативи гуцульської говірки

фото У школах Прикарпаття введуть факультативи гуцульської говірки
Третя Всеукраїнська наукова конференція «Гуцульська діалектна лексика й лексикографія» відбулася на базі Коломийського інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Більше 80-ти науковців з усієї України, а також мовознавці із Молдови та Угорщини з’їхалися на Прикарпаття для того щоб поділитися науковими напрацюваннями, дослідженнями про гуцульський діалект. Побували там і наші кореспонденти.

Гуцульський говір, один з унікальних  архаїчних говорів галицько-буковинської групи південно-західного наріччя. В цьому переконані учасники конференції. Вони зазначають, що нині в Україні етнографічні рухи майже зупинилися, а от гуцулам ще вдалося зберегти унікальну говірку, наголосив ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда: «Родзинкою Прикарпаття є її його джерела, культура, звичаї. Тішить те, що Гуцульщина знаходиться в полі зору не лише нашого краю, але й відомих мовознавців всієї України та з-за меж нашої держави.»

Все більше філологи схиляються до думки, що в школах потрібно окремо вивчати діалект, а дітей, які розмовляють діалектом, треба виховувати обережно, враховуючи зв’язки з сім’єю, родиною та культурою краю.

Організатори конференції пропонують у гуцульських школах ввести факультативні уроки ознайомлення з говіркою, притаманною їхній землі. Таке право надає Європейська хартія мов меншин, яка діє в Україні. Вчені об’єдналися у своєму прагненні дослідити і зберегти гуцульський діалект. В них спільна мета – зайняти принципові позиції щодо використання діалектів у суспільстві.
Категорія:Цікаво| Перегляд:689| Додав:ivanka |Рейтинг:0.0/0

Всього коментарів: 0
avatar
КОМПІК ІФ© 2008-2020 ICQ-372961945
E-mail:info[собачка]kompik.if.ua Яндекс.Метрика Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
© 2008-2020 КОМПІК ІФ-інформація,технології,мультимедіа,web. Інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю інформаційно-довідкового порталу «КОМПІК ІФ» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на інформаційно-довідковий портал як джерело інформації – обов'язкове (www.kompik.if.ua). Адміністрація порталу не несе відповідальності за пости користувачів якщо ними не було дотримано встановлених Законом вимог.