З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
У Львові відмовляються жити за "московським часом"
Львівська обласна рада вирішила звернутися до Верховної Ради України з вимогою скасувати закон, згідно з яким у країні був скасований перехід з зимового на літній час і назад.
Як пише газета "Сегодня", у Львові відмовляються жити за "московським часом" і у випадку відхилення парламентом пропозиції облради, місцеві законодавці мають намір звернутися до фахівців, щоб ті вирахували львівський час, щоб жити за ним.
ЗМІ наводять слова голови фракції націоналістичної партії "Свобода" Ірини Сех, за словами якої, "нинішня влада, замість того, щоб відмовитися від переходу на літній час, залишила Україну в третьому часовому поясі… Тобто, ми тепер будемо жити "по Москві".
У свою чергу депутат облради від "Нашої України" Олесь Старовойт вважає, що в країні треба скасувати літній час і не переводити стрілки навесні.
Якщо Верховна Рада не дослухається до львів’ян, підкреслив Старовойт, треба просити фахівців вирахувати львівський час і переходити на нього. Депутат нагадав, що на початку 90-х на заході України було введено так званий "декретний час".
"Але спочатку свої висновки повинні дати астрономи і юристи", - додав Старовойт.
У той же час самі фахівці вважають ініціативу львів'ян щодо введення регіонального часу "дилетантством". При цьому, однак, вони вважають, що і Верховна Рада не мала рації, ухваливши вищезгаданий закон.
Нагадаємо, що Верховна Рада скасувала перехід України на зимовий час. За відповідну постанову "регіонала" Олега Надоші проголосувало 266 депутатів.
Зауважимо, що спікер Верховної Ради Володимир Литвин передбачив втрати електроенергії на постійний "літній час" приблизно у 300 мільйонів гривень.
Практика щорічного переходу на "зимовий" і "літній" час діє більш ніж у 100 країнах світу. У низці країн дата переходу визначається з урахуванням регіональних традицій. Вперше годинникову стрілку перевели у Великобританії в 1908 році. У СРСР перехід на "літній" час вперше відбувся в 1917 році, а з 1981 року "літній" і "зимовий" час знову почав регулярно діяти.