Кабінет міністрів скоротив 700 співробітників. Про це розповів прес-секретар прем'єра Віталій Лук'яненко. "Ми вже скоротили 700 осіб. У кожному разі намагалися допомогти людині з працевлаштуванням. А тих, кого, наприклад, не звільнили, а понизили - залишили їм колишній оклад", - додав він.
Тим часом у Міністерстві економіки скорочення ще не почалися, пише "Сегодня". "У нас підвішений стан. Структуру міністерства та штатний розклад обіцяють лише до кінця лютого. Поки що звільнили тих, кому до пенсії залишався рік або хто вже після пенсії працював, - розповіла одна зі співробітниць міністерства. - Решту залишили. Але премій - а це могло бути до 30% окладу - не дають. А роботи дуже багато - на роботу приходимо до 8-ї і навіть о 7.30 ранку".
Дійшла хвиля скорочень і до МВС. За словами прес-секретаря відомства Вікторії Кушнір, скорочення в міліції досягнуть 30%. "Причому в першу чергу буде скорочено вакансії (тобто посади, незайняті людьми) як у центральному апараті, так і на місцях. У даний час, йде узгодження нової структури в Кабміні", - додала вона.
Скорочення торкнуться й Адміністрації президента. Так, за словами її голови Сергій Льовочкіна, кількість його заступників зменшиться до трьох.
На Банковій подумують і над тим, щоб скоротити регіональні представництва органів виконавчої влади.
"Наприклад, в одній з областей в регіональному Держкомстаті працює 500 осіб. А витрати на нього більші, ніж на обласну державну адміністрацію. Можливо, тут необхідна оптимізація? Регіональне відділення фонду Держмайна, у тій же області, використовує бюджет 3,5 млн грн на рік - це теж більше, ніж бюджет усієї ОДА. У фонді працюють 80 людей, які за весь 2010 рік продали майна лише на 1,5 мільйона гривень", - резюмував Льовочкін.
Нагадаємо, що наприкінці минулого року президент України Віктор Янукович розпочав проведення адміністративної реформи, яка передбачає суттєві зміни в структурі виконавчої влади. 9 грудня президент дав старт першому етапу адмінреформи, зокрема він порекомендував реформувати Кабінет міністрів як у частині уряду, так і в частині Секретаріату уряду, який забезпечує діяльність Кабміну.
Так, своїм наказом президент скоротив кількість членів Кабінету міністрів: з 36 осіб залишилося 17.
У свою чергу, міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що адміністративна реформа в Україні забере не один рік,, і в результаті буде скорочено понад 50% державних службовців. Ініціативу підтримав і віце-прем'єр, міністр інфраструктури Борис Колесніков, зазначивши, що Україні потрібен "компактний маленький уряд".
Також раніше Янукович утворив робочу групу з опрацювання питань, пов`язаних з оптимізацією системи центральних органів виконавчої влади. Міністри мають утворити групи для підготовки пропозицій щодо визначення повноважень міністерств і центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабміном через відповідних членів Кабміну, щодо структури таких міністерств та центральних органів виконавчої влади.