Парламент Грузії затвердив сьогодні "Хартію свободи", яка забороняє використання в громадських місцях радянської, а також фашистської символіки, повідомляє " РосБізнесКонсалтинг".
Також "Хартія", що складається з двох законопроектів: "Про люстрацію" та "Акт патріота", - обмежує перебування на державній службі функціонерів компартії, комсомолу, працівників спецслужб радянського періоду.
Вони не зможуть працювати у владних структурах, включно до апарату парламенту, адміністрації президента, регулівних комісії, Ради безпеки, канцелярії уряду, міністерств тощо.
Колишні функціонери також не зможуть мати посади декана в навчальних закладах, завідувати кафедрою або працювати суддею.
За інформацією законодавчого органу, "Хартія свободи" також ставить за мету викорінення тероризму і замахів на основи безпеки країни.
"Хартія свободи" містить і пакет антитерористичних заходів - охорону будівель і об'єктів стратегічного призначення, моніторинг вантажів, що надходять до Грузії.
Документом, крім того, передбачений контроль за фінансовими потоками, що надходять до Грузії з-за кордону. Як вимагає "Хартія свободи", міністерства економіки і фінансів, Національний банк, комерційні банки Грузії тепер зобов'язані інформувати правоохоронні органи про великі фінансові транзакції з-за кордону.
Напередодні Болгарія повернула на батьківщину 13 послів, які при комунізмі співпрацювали з Держбезпекою. Як повідомляють болгарські ЗМІ з посиланням на представників МЗС країни, рішення продиктоване тим, що у минулому відкликані дипломати співпрацювали із спецслужбами комуністичної Болгарії.
Як повідомлялося, Парламентська асамблея Ради Європи своєю резолюцією "Про злочини комунізму та потребу їх засудження" №1481 у 2006 році, Празька декларація "Про Європейську свідомість та комунізм" від 3 червня 2008 року, резолюція Європарламенту від 2 квітня 2009 року "Про європейську свідомість та тоталітаризм" висловили своє ставлення до комуністичних злочинів, комуністичної практики та ідеології, і, головне, прирівняли комунізм до нацизму.
А Парламентська асамблея ОБСЄ 01.07.2009 року виступила із резолюцією "Возз'єднання розділеної Європи", в якій не лише прирівняла сталінізм до нацизму, а й закликала до засудження цих двох тоталітарних режимів на міжнародному рівні.
ОБСЄ запропонувала встановити загальноєвропейський День пам'яті жертв сталінізму та нацизму і відзначати його 23 серпня, тобто в день підписання Московського пакту 1939 року, відомого як пакт Молотова-Ріббентропа, що розділив Європу і поклав початок Другій світовій війні.
Тим часом, 21 квітня цього року Верховна Рада України ухвалила закон, що зобов'язує в офіційному порядку вивішувати копії червоного прапора перемоги.