З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Головна » Цікаво » У Британії можуть зробити дитину від трьох батьків
У Британії можуть зробити дитину від трьох батьків
Британські вчені з Університету Ньюкасла зуміли штучно створити ембріони, використовуючи ДНК двох жінок та чоловіка. Науковці кажуть, що ця технологія може допомогти матерям з рідкісними генетичними відхиленнями народжувати здорових дітей.
В експериментах ставилося за мету запобігти передачі пошкодженої ДНК в мітохондрії від матері дитині. У даний момент клінікам, які займаються штучним заплідненням, не дозволяється застосовувати подібні процедури.
У дослідженні використовувалася нещодавно запліднена яйцеклітина, що залишилася від процедури штучного запліднення. Зі сперматозоїда батька та яйцеклітини матері були витягнуті ядра, що містять батьківські ДНК. Таким чином позбулися пошкодженої мітохондрії. Потім батьківські ядра вживили в іншу знеядрену яйцеклітину з потрібними для утворення ембріона органоїдами, зокрема й мітохондріями.
Одержаний таким чином ембріон містив гени обох батьків плюс незначну кількість мітахондріальної ДНК з донорської яйцеклітини.
"Те, що ми зробили, схоже на заміну акумулятора в ноутбуці, - сказав професор Дуг Тернбулл, який очолює дослідницьку групу. - Тепер енергопостачання працює нормально, хоча інформація на жорсткому диску залишилася без змін".
Завідувач кафедрою фізіології Олег Стояненко так коментує подію для Gazeta.ua:
"При ідеальному перебігу сценарію дитина буде цілковито схожа на батька та матір і при цьому матиме нормальні мітохондрії. Більшість генів, які формують людину і є носіями спадкової інформації зосереджені саме в ядрах. Це дуже складна і відповідальна операція. Я впевнений, що в Україні вона не матиме місця ще років п'ять. Та й як вони, англійці, зможуть піти на ризик, запліднивши жінку таким ембріоном? Раптом щось піде не так, і з вини лікарів народиться мутована дитина. Однак мушу сказати, що вони зробили потужний ривок".
Щороку з 200 новонароджених дітей одна виявляється носієм мутантної мітохондрії ДНК. У більшості випадків це стає причиною невеликих відхилень. Проте з 6500 дітей, що народилися з проблемної ДНК, одна дитина хворіє серйозно. Це можуть бути м'язові відхилення, сліпота, проблеми з серцево-судинною системою.