Міністерство соціальної політики ініціює встановлення державним службовцям і військовослужбовцям пенсії в розмірі 80% їхньої зарплати замість 90%. Про це повідомив сьогодні, 15 лютого, віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко під час засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради, передають "Українські новини".
"Ми зменшуємо обсяги для державних службовців за відсотками, які вони можуть отримати, пенсії щодо свого заробітку. Раніше це було 90%. Зараз буде 80%, за нашими пропозиціями", - сказав він.
Тігіпко також підкреслив, що таке зменшення пенсії стосовно зарплати пропонується й для військовослужбовців.
Крім того, з його слів, Кабмін розглядає можливість введення у разі збільшення пенсійного віку для жінок компенсацій для тих, хто піде на пенсію під час перехідного періоду (під час поетапного підвищення пенсійного віку), у формі надбавки в розмірі 2,5% нарахованої пенсії за кожні 6 місяців, що жінка працюватиме понад встановленого зараз віку виходу на пенсію (55 років).
Запропонований у грудні Верховній Раді урядом законопроект №7455 "Про заходи для законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" припускає поступове підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років - щороку на 6 місяців.
Також Тігіпко зазначив, що планується ввести у разі виходу на пенсію вчителів, лікарів і працівників культури одноразову виплату в розмірі 10 пенсій.
Як повідомлялося, Міністерство соціальної політики розглядає можливість обмеження максимального розміру пенсії 10 мінімальними. Про це сказав перший заступник міністра соцполітики Василь Надрага.
Слід зазначити, що комітет Верховної Ради з питань соцполітики та праці пропонує відхилити урядовий проект пенсійної реформи і звільнити заступника міністра соцполітики Василя Надрагу. Відповідне рішення було ухвалено комітетом за результатом розгляду проекту пенсійної реформи, поданого урядом.
Розглянувши на своєму засіданні проект пенсійної реформи, члени комітету дійшли висновку, що уряд "не врахував спільні напрацювання трьох сторін соціального діалогу та наукових установ".
Раніше стало відомо, що віце-прем'єр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко має намір просити Кабінет міністрів відкликати з Верховної Ради законопроект "Про заходи з законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи". "16 лютого у нас будуть слухання у Верховній Раді. До того часу я вноситиму пропозиції Кабінету міністрів відкликати цей законопроект", - сказав він.
Тігіпко вважає, що такий крок необхідний для того, щоб врахувати в цьому законопроекті результати його громадського обговорення. Віце-прем'єр висловив надію, що уряд підтримає його ініціативу.
Як повідомлялося, 13 грудня 2010 року в Раді був зареєстрований законопроект №7455 "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи".
Прем'єр-міністр доручив віце-прем'єру-міністру, міністру соціальної політики Сергієві Тігіпку організувати громадське обговорення пенсійної реформи.
Раніше Кабмін заявляв, що законопроект про реформування пенсійної системи передбачатиме обмеження максимального розміру пенсій і збільшення віку виходу на пенсію для державних службовців.
Як відомо, Міжнародний валютний фонд (МВФ) вирішив відновити кредитну співпрацю з Україною за новою програмою stand by на SDR10 млрд (15,35 млрд дол за поточним курсом) наприкінці липня. Київ у серпні 2010 року отримав перший транш у розмірі SDR1,25 млрд. У грудні 2010 Україна отримала другий транш кредиту у розмірі SDR1 млрд.
Згідно з Меморандумом з МВФ, Україна має намір реформувати пенсійну систему з метою її фінансового оздоровлення, зокрема, збільшити потрібний для пенсії стаж і зрівняти терміни виходу на пенсію жінок і чоловіків. Планувалося до кінця вересня 2010 року внести законопроект з метою набуття ним чинності до кінця 2010 року, в якому передбачити поступове збільшення пенсійного віку для жінок до рівня чоловіків - з 55 до 60 років.
Наприкінці грудня 2010 року прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив, що припускає відмову від підвищення пенсійного віку за підсумками громадського обговорення пенсійної реформи. "На жаль, неприємне, але поступове підвищення пенсійного віку. Знову ж ми говоримо: ми віддали в парламент цей законопроект, зараз під керівництвом Тігіпка пройде, ну, будемо говорити без усіляких применшень, всенародне обговорення цього проекту", - сказав Азаров.
"Давайте послухаємо наших людей, якщо наших людей влаштовує така система, мене не зупинить жоден Міжнародний валютний фонд, ми скажемо, що не хочуть наші люди, хочуть жити, як живуть", - додав він.
Азаров зазначив, що плановане постійне зростання внутрішнього валового продукту передбачає постійну потребу в створенні нових робочих місць і для того, щоб забезпечити її, необхідно вдаватися до такого непопулярного кроку, як підвищення пенсійного віку.