З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua

Зараз на сайті 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Головна | Реєстрація| Вхід
Головна » Економіка » Світовий фінансовий приватний бізнес втратив довіру до урядів західних країн

Світовий фінансовий приватний бізнес втратив довіру до урядів західних країн

фото Світовий фінансовий приватний бізнес втратив довіру до урядів західних країн
Нові тенденції проявилися минулого торгового тижня на світових ринках, коли між приватним капіталом і урядами країн зони євро було втрачено довіру. Це призвело до різкого падіння фондових бірж, подальшого знецінення євро і зростання прибутковості по низці державних облігацій, повідомляє  ИТАР-ТАСС.

Криза виникла у вівторок, коли Німеччина несподівано ввела десятимісячну заборону проведення за рядом фінансових активів та інструментів (облігацій, акцій, кредитних гарантій-свопів) так званих "голих коротких продажів", тобто не забезпечених активами операцій, які використовуються при агресивній грі на зниження . Це призвело до обвалу в середу фондового ринку Євросоюзу. Основні показники європейських майданчиків знизилися майже на 3% і опинилися на близьких до двотижневих мінімумів. Значне падіння котирувань у Європі потягнуло вниз і Уолл-стріт.

Започаткована Берліном в односторонньому порядку "боротьба проти біржових спекуляцій", які розглядаються багатьма політиками, зокрема канцлером ФРН Ангелою Меркель, як один із чинників, які погіршили ситуацію навколо боргових зобов'язань деяких країн зони євро, викликала нервову реакцію фондового ринку. Його учасники побачили в цьому кроці небажане з точки зору ефективності ринкових механізмів втручання.

Дана міра нагадала багатьом про аналогічні кроки переобтяженої боргами Греції, а також заборони, які вводилися в США і Великобританії в розпал фінансової кризи восени 2008 року.

Франція оголосила, що не розглядає введення подібних заходів. Її приклад наслідували Нідерланди, Іспанія та Фінляндія. Ринки тут же сприйняли цю ситуацію як ознаку загострення тертя між країнами у підходах до фінансових проблем.

Цей несподіваний розкол серед провідних країн ЄС щодо політики на національних фінансових ринках ще більше подсилив недовіру приватного бізнесу до політичних еліт держав ЄС, зазначила в минулий четвер лондонська "Файненшл таймс".

Розвиток ситуації на фондових ринках Євросоюзу показав, що інвестори як і раніше насторожено ставляться до можливостей урядів країн зони євро незабаром подолати виниклі на тлі боргової кризи нові і важкі фінансові проблеми.

Ряд аналітиків заявили, про можливе повторення різкого скорочення ділової активності на зразок ситуації 1929-1930 років через зростання обсягів продажів акцій на тлі кризи суверенних боргових зобов'язань.

Причина недовіри ринків – розмиті заходи урядів

Недовіра ринків до дій влади європейських країн пов'язана з відсутністю ясної картини, які - і наскільки скоординовані - заходи будуть вжиті ними для вирішення проблем єврозони. Апетит інвесторів до ризику підточують і побоювання, що ці кроки негативно відіб'ються на майбутньому розвитку економік регіону.

Усе говорить про те, що відносини між приватним бізнесом і урядами країн Заходу швидко погіршуються. Надавши на початку нинішньої кризи приватним банкам практично необмежені кошти, уряди багатьох країн майже нічого не отримали натомість. Більш того, керівництво банків почало знову виплачувати собі великі винагороди, що тільки ускладнило у низці країн суспільну обстановку.

Зараз уряди почали "наступ на приватний бізнес", щоб виробити і ввести нову систему регулювання і контролю.

Для банків і фінансових інститутів це означає необхідність вчитися працювати по-новому і більш низькі особисті доходи працівників.

Однак, як показує економічна історія, у протистоянні між приватним бізнесом і стійким урядом незмінно виграє останній.

Більш того, проти надмірностей приватного бізнесу зараз настроєна і світова громадська думка. Це підтвердив 63-й Каннський фестиваль. Нинішня глобальна фінансова криза, її причини та пов'язані з ними моральні проблеми стали його найбільш помітними темами.

"Криза стала наслідком дій банків. В принципі, ці дії можна кваліфікувати як грабіж нас всіх", заявив у Каннах на зустрічі з журналістами американський режисер Фергюсон. "Злочин скоєно людьми, які управляли фінансовою системою Заходу", додав він. "Ми дозволили цим особам - вищому керівництву Уолл-стріта - робити все, що їм заманеться. У результаті вони спричинили крах фінансової системи", - відзначив американський режисер.

Творець "Уолл-стріт: Гроші ніколи не сплять" Олівер Стоун був ще більш жорстким у своїх оцінках дій фінансових спекулянтів. "Я вважаю, що винні в нинішній кризі банкіри повинні сидіти у в'язниці, проте поки вони на волі", - заявив він журналістам. "Всі знають їх імена, вони викликали кризу і зараз намагаються уникнути негативних для себе наслідків", - зауважив Стоун.

Загострення загальної обстановки позначилося і на фондовому ринку ЄС. На момент закриття торгів у п'ятницю на провідних фондових біржах Євросоюзу була зафіксована різноспрямована динаміка основних показників. Протягом останнього дня торгового тижня індекси провідних європейських фондових майданчиків обвалилися до 8-місячних мінімумів. Лише ближче до закриття сесій відчутне зростання котирувань акцій банків привело до скорочення їх втрат на Лондонській, Паризькій та Франкфуртській біржах, а в Брюсселі, Мадриді, Мілані та Лісабоні показники навіть вийшли в плюс. Пан'європейський індекси завершили тиждень на 6-місячних мінімумах.

Позитивна динаміка в самому кінці тижня торгів в ЄС була пов'язана з утвердженням в парламенті Німеччини виділення нею коштів у рамках пакету ЄС та Міжнародного валютного фонду вартістю 750 млрд євро на стабілізацію становища в єврозоні. Частка ФРН в обсязі цих заходів має стати найбільшою серед всіх країн зони євро.

Події на фондових ринках Євросоюзу викликали на минулому тижні і сильні коливання курсу євро. У четвер, згідно з наявною інформацією, Центральні банки Швейцарії і Японії провели на валютних ринках інтервенцію з тим, щоб не допустити подальшого зростання курсу своїх національних валют по відношенню до євро.

У цілому, майбутнє єдиної європейської валюти і єврозони в цілому як і раніше знаходиться під питанням, відзначило в п'ятницю "Файненшл таймс".

19 травня український фондовий ринок пережив найзначніше падіння за останній рік. Індекс Української біржі впав на 10% - до позначки 1859,5. Останній раз зниження українського ринку більш ніж на 10% було в квітні минулого року. На вчорашніх торгах подешевшали всі акції, що входять в індекс УБ, серед лідерів падіння опинилися папери Сумського машинобудівного НПО ім. Фрунзе (-17,9%), "Укрсоцбанку" (13,6%) і "Укрнафти" (11,9%).
Категорія:Економіка| Перегляд:753| Додав:Admin |Рейтинг:0.0/0

Всього коментарів: 0
avatar
КОМПІК ІФ© 2008-2025 ICQ-372961945
E-mail:info[собачка]kompik.if.ua Яндекс.Метрика Український рейтинг TOP.TOPUA.NET hit.ua: посетителей и просмотров за сегодня
© 2008-2025 КОМПІК ІФ-інформація,технології,мультимедіа,web. Інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю інформаційно-довідкового порталу «КОМПІК ІФ» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на інформаційно-довідковий портал як джерело інформації – обов'язкове (www.kompik.if.ua). Адміністрація порталу не несе відповідальності за пости користувачів якщо ними не було дотримано встановлених Законом вимог.