З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua

Зараз на сайті 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Головна | Реєстрація| Вхід
Головна » Новини Івано-Франківськ » Сума надходження напружена але реальна

Сума надходження напружена але реальна

фото Сума надходження напружена але реальна
Суму запланованих цього року надходжень до міського бюджету Івано-Франківська від оренди землі та земельного податку обговорювали цього тижня на оперативній нараді в міського голови.
"У дохідній частині бюджету закладено майже 70 мільйонів гривень від оренди землі та податку. Це реальна цифра?" - ніби розмірковуючи вголос, поцікавився мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус у начальника відділу економічного регулювання земельних відносин Миколи Іванчишина, який щойно перед тим доволі мляво та задумано доповідав про минулорічні надходження до бюджету від плати за користування землею та про ті проблеми, які заважають ці надходження збільшити.
Земельник у своїй доповіді вказав на реорганізацію в Держкомземі, через яку гальмується реєстрація договорів. Відзначив також відсутність тісної співпраці з обласним бюро технічної інвентаризації (ОБТІ), через що виникає брак інформації в той час, як у діловому житті міста та, зокрема, у сфері земельних відносин, за його словами, "йде постійний рух, зміна власника майна".
Разом з тим Микола Іванчишин наголосив на постійній претензійній роботі з боржниками, яку провадить земельне управління. Мовляв, минулого року було направлено аж 323 претензії суб'єктам господарювання, з яких левова частка (понад 250) стосується тих землекористувачів, які отримали рішення сесії про продовження терміну оренди, але договір на користування досі не уклали. "Майже три десятки позовів щодо порушень у сфері земельних відносин було направлено в суди, 18 позовів - задоволено, за 6-ма - підготовлені апеляційні скарги, ще 2 справи досі перебувають у судах", - звітував Іванчишин.
Запитання міського голови про реальність суми надходжень до бюджету застало доповідача зненацька. Здавалося, він насторожився, шукаючи підказки бодай у інтонаціях голосу мера. "Я думаю, що нереальна... Якби аукціон і продати ті ділянки...", - почав міркувати Микола Іванчишин і не вгадав із правильною відповіддю.
"З такими темпами роботи - нереальна", - незадоволено промовив мер і спробував розворушити фахівця із земельних відносин трохи конкретнішими запитаннями: "Скільки вам потрібно часу, щоб провести інвентаризацію на території якогось одного ЖЕО? Щоб ви мені доповіли конкретно по кожному СПД, який є на цій території - користувач такий-то, договір закінчився, не переукладений чи не укладений взагалі? Якщо така робота буде вестися цілеспрямовано, то цифра в бюджеті буде реальною. Я знаю багато суб'єктів, які мають гектари і свідомо ухиляються від плати за землю або неефективно використовують земельні ресурси".
Врешті до обговорення долучився заступник міського голови з економічних питань Любомир Слободян, який пообіцяв розробити такий проект рішення, яким буде створено чіткий механізм для фахівців управління земельних ресурсів і який задасть їм зрозумілий алгоритм роботи. "Вам потрібно буде створити таку робочу групу, ми вам покажемо механізм, і будете працювати, - зауважив він. - Роботи вам, звичайно, додасться".
Перспектива додаткової роботи, очевидно, не потішила Миколу Іванчишина, тож він спробував перекласти таке навантаження на плечі контролюючих органів. Мовляв, за новим Податковим кодексом, адміністрування всіх цих зборів у компетенції податкової інспекції.
"Що повинна зробити міська влада, щоб суттєво підвищити надходження від орендної плати за землю та земельного податку?" - насамкінець спробував з'ясувати міський голова в заступника начальника міської податкової інспекції Олени Мухіної.
У прогнозах щодо виконання надходжень від плати за землю працівниця податкової була значно оптимістичнішою. Вона зауважила, що в січні цього року вдалося зібрати на 30 відсотків більше, ніж за такий же період торік (1,7 млн. гривень - проти минулорічних 1,4 млн. гривень). А для того, щоб забезпечити заплановану на цей рік суму надходжень в розмірі 67,7 млн. гривень, потрібно перевищити торішній показник на 36,6 відсотка.
"Це, звичайно, напружена цифра, але цілком реальна до виконання, - зауважила Олена Мухіна. - Щоправда, виконати таке завдання буде можна лише за умови, якщо будуть своєчасно укладатися договори оренди та землекористування. Тоді, можливо, буде й перевиконання".
Представниця податкової інспекції повідомила ще одну приємну для міського бюджету новину. Згідно з положеннями нового Податкового кодексу, надходження від земельних зборів цього року поповнюватимуть цілком і виключно казну міста без відрахувань до обласного чи державного бюджету. "Це ще 25 відсотків - як резерв запланованих надходжень", - зауважила Олена Мухіна.
До речі, перейнявшись проблемами сплати за користування міською землею, присутній на нараді секретар міської ради Руслан Марцінків навіть запропонував створити міське БТІ, щоб міські земельники не мали проблем з обласною установою. Мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус зауважив, що на створення міського БТІ треба затратити багато часу, та пообіцяв повернутися до цієї ідеї колись пізніше.
Категорія:Новини Івано-Франківськ| Перегляд:725| Додав:Rare_Fire |Рейтинг:0.0/0
Теги (Ключові слова): бюджет, місто, надходження, план
Всього коментарів: 0
avatar
КОМПІК ІФ© 2008-2024 ICQ-372961945
E-mail:info[собачка]kompik.if.ua Яндекс.Метрика Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
© 2008-2024 КОМПІК ІФ-інформація,технології,мультимедіа,web. Інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю інформаційно-довідкового порталу «КОМПІК ІФ» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на інформаційно-довідковий портал як джерело інформації – обов'язкове (www.kompik.if.ua). Адміністрація порталу не несе відповідальності за пости користувачів якщо ними не було дотримано встановлених Законом вимог.