З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Головна » Економіка » Спрощена система оподаткування в проекті Податкового кодексу
Спрощена система оподаткування в проекті Податкового кодексу
Сьогодні, коли в державі триває обговорення урядового проекту Податкового кодексу України, можна почути дуже різні думки щодо тих чи інших положень цього доленосного документу. Нерідко – абсолютно протилежні.
Проект Кодексу зберігає такий спеціальний режим, як спрощена система оподаткування. Ця система й надалі існуватиме і розвиватиметься, однак вона все ж потребує реформування з урахуванням тих недоліків, які виявлені у практиці застосування нині діючої системи. Отже, загалом проект передбачає комплексне реформування чинної спрощеної системи оподаткування, а також її обліку та звітності у відповідності до сучасних напрямів податкової політики держави. Сума відрахувань до бюджету фізичних осіб – підприємців не зазнала значних змін: для більшості з них ставка податку, як і раніше, коливатиметься у межах від 20 до 200 грн. на місяць. Але для ряду видів господарської діяльності, які вважаються більш прибутковими, цю ставку піднято до рівня 200-600 грн.
Ставку єдиного податку для фізичних осіб встановлюватимуть місцеві ради за місцем державної реєстрації підприємств чи підприємців, залежно від виду діяльності. Для підприємств на спрощеній системі збільшується граничний розмір виручки – з 1 до 2 млн. грн. на рік, що, безумовно, є кроком назустріч малому бізнесу. Крім того, для суб'єктів малого підприємництва – юридичних осіб передбачається зменшення вдвічі розміру ставок єдиного податку та запропоновано, відповідно, 3% та 5% без урахування ПДВ з одночасним введенням єдиного соціального внеску.
Крім того Податковий кодекс чітко визначає коло платників єдиного податку та базу обкладання єдиним податком, встановлює відповідальність для порушників законодавства. Передбачено й впровадження механізму оподаткування при переході з однієї системи оподаткування на іншу. Також для платників єдиного податку зберігається перелік податків і зборів (обов'язкових платежів), від сплати яких вони звільнені. Варто зауважити, що проектом Податкового кодексу значно розширено перелік видів діяльності суб’єктів господарювання, на які спрощена система оподаткування поширюватися не буде. Передусім це стосуватиметься високорентабельних видів господарської діяльності, доходи від яких є пасивними, або які за своєю суттю не потребують державної підтримки у вигляді сплати єдиного податку.
Позитивним нововведенням є запровадження податкових канікул для підприємців, які надають побутові послуги та займаються торгівлею на ринках на суму не більше 300 тис. грн. на рік. Також це стосується юридичних осіб з таким же річним доходом, які займаються наданням послуг. Для цих суб»єктів господарювання з початку 2011 до кінця 2015 року ставка єдиного податку буде дорівнювати нулю.
Отже, досить важливо, що винесення Проекту на всенародне обговорення – це шанс кожному платнику податків внести свою пропозицію до цього доленосного документу, який без перебільшення називають економічною конституцією держави.