Кримінальній справі щодо екс-керівника Держмитслужби Анатолія Макаренка присвоєно гриф "таємно". Про це заявив в.о. генпрокурора Віктор Пшонка, виступаючи у Верховній Раді, передає "Інтерфакс-Україна".
"У кримінальній справі є матеріали з грифом "Таємно". І кримінальній справі присвоєний гриф таємності", - зазначив він.
Також в.о. генпрокурора повідомив, що "у матеріалах кримінальної справи є рішення Арбітражного інституту торгової палати міста Стокгольма. "Це рішення з перекладом і воно значиться у матеріалах кримінальної справи", - додав Пшонка.
Він зазначив, що підставами для затримання Макаренка також були матеріали Контрольно-ревізійного управління.
Пшонка додав, що Генпрокуратура не знайшла порушень при затриманні екс-керівника Держмитслужби.
Пшонка також зазначив, що з матеріалів, на підставі яких порушена кримінальна справа, "не вбачається, що компанія Rosukrenergo, як власник природного газу, відмовилася від права власності на нього".
У свою чергу, група депутатів підписала клопотання про взяття на поруки Анатолія Макаренка. Про це заявив "бютівець" Олег Ляшко під час засідання Верховної Ради.
"Ми вкотре звертаємося до Генпрокуратури, до Служби безпеки з пропозицією обрати міру запобіжного заходу Макаренку, не пов'язану з позбавленням волі, і звільнити його на поруки народних депутатів", - сказав він.
- Макаренку обвинувачення ще не пред’явлено і він залишається у статусі підозрюваного, кажуть у СБУ
Анатолію Макаренку обвинувачення ще не пред’явлено і він залишається у статусі підозрюваного. Про це сказав на засіданні Верховної Ради заступник голови СБУ Володимир Породько, передає УНІАН.
Відповідаючи на запитання народних депутатів, чому кримінальна справа за фактом заподіяння державі збитків у зв`язку з рішенням Стокгольмського арбітражу за позовом компанії "РосУкрЕнерго" до НАК "Нафтогаз України", в рамках якої було заарештовано Макаренка, має гриф "Таємно", Породько сказав, що у разі, коли хоч один з матеріалів справи має такий гриф, тоді уся справа також одержує цей гриф. Водночас він наголосив, що справа отримала гриф "Таємно" не через питання газу, а це питання стосується сфери економіки.
Він додав, що гриф було надано документам не експертами СБУ, а експертами відповідних міністерств, оскільки у справі є питання, які стосуються "наших угод, наших запасів". При цьому Породько підкреслив, що не може назвати документи, які містять підстави для порушення кримінальної справи, бо таким чином він би порушив таємницю досудового слідства.
Як відомо, Стокгольмський арбітражний трибунал 8 червня виніс ухвалу, якою зобов'язав "Нафтогаз" повернути компанії "РосУкрЕнерго" 11 млрд кубометрів газу, а також передати їй 1,1 млрд кубометрів газу як компенсацію.
Окрім того, суд зобов'язав "Нафтогаз" сплатити "РосУкрЕнерго" 197 млн дол за порушення контракту.
Служба безпеки України порушила справу за фактом заподіяння збитків державі Україна у зв'язку з рішенням Стокгольмського арбітражу.
У ході цієї справи й було затримано Макаренка. У період газової кризи у 2009 роцi він займався розмитненням природного газу. Раніше на підписку про невиїзд було взято екс-першого заступника голови НАК "Нафтогаз України" Ігоря Діденка.