З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua

Зараз на сайті 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Головна | Реєстрація| Вхід
Головна » Цікаво » Список десяти світових чудес, які незабаром можуть зникнути

Список десяти світових чудес, які незабаром можуть зникнути

фото Список десяти світових чудес, які незабаром можуть зникнути
Туристичний портал Budget Travel склав список із десяти пам'яток, які можуть зникнути до 2030 року.

Як зазначає CNN, неминучість загибелі приверне до чудес додатковий наплив туристів. Вони захочуть подивитися на визначні пам'ятки Землі, яких вже за їхнього життя не стане, передає NEWSru.com.

Белізький бар'єрний риф уже добряче постраждав 1998 року, втративши у багатьох місцях до 50% коралів. Його корали, як і раніше, знебарвлюються - як через глобальне потепління, так і через діяльність людини.

Конголезька западина - другий за площею масив джунглів після басейну Амазонки. До 2040 року до двох третин унікальної флори і фауни, за даними ООН, будуть утрачені в разі неприйняття ефективних заходів щодо їх захисту. Ліси зазнають нещадної вирубки з метою облаштування пасовищ, шахт, а також при веденні партизанської війни у цьому регіоні Африки. Зменшення площі лісової поверхні призводить до зменшення обсягів вбирання вуглекислого газу, а значить, і дощів, що сприяє зміні клімату.

Мертве море. За останні чотири десятиліття його площа скоротилася на третину, а обміліло воно на 24 метри. Колишні пляжі тепер - на півтора кілометри далі від берегової лінії. Вода в Мертве море надходить лише з річки Йордан, але оточуючі країни забирають з ріки все більше води. У результаті через 50 років Мертвого моря зовсім не стане. Тим більше, що виробники косметики і вуглекислого калію постійно виснажують мінеральні запаси морського дна.

Національний парк Еверглейдс (Флорида, США). Болота, які займають основну частину його території, забруднюються довколишніми фермами, а також навалою чужих живих істот. Не кажучи вже про те, що 60% місцевої води відкачують для постачання прилеглих міст і ферм. У результаті площа парку - єдиного місця, де мешкає флоридська пантера - вже скоротилася удвічі з 1900 року. Протягом 40 років флоридська пантера, як і ще 20 видів тварин, може повністю зникнути.

Мадагаскар. Якщо не врятувати ліси цієї острівної африканської держави, то через 35 років вони будуть повністю вирубані й випалені, а їхні мешканці вимруть. Заповідники займають лише 5% території острова, не дозволяючи тваринам безпечно переміщатися по всьому Мадагаскару. Деякі рідкісні види тварин острова навіть не були вивчені й зареєстровані, та, можливо, вимруть до того, як їх устигнуть дослідити.

Мальдівські острови. Якщо глобальне потепління продовжиться, ці острови, підняті лише на два з лишком метри над рівнем моря, виявляться затопленими. У 2008 році президент держави вже оголосив про придбання землі в інших країнах, зокрема, в Індії, для розселення громадян, які були змушені покинути рідні місця, затоплені океаном. У 2009 році, щоб наголосити на потенційній небезпеці, він провів засідання уряду під водою.

Північний і Південний полюси. Глобальне потепління загрожує вимиранням 80% імператорських пінгвінів Антарктиди. В Арктиці знищення загрожує білим ведмедям, адже разом із таненням полярних льодів, гинуть цілі екосистеми, включно з харчовими ланцюжками. Нові масиви льоду перестануть формуватися в Антарктиді протягом 20-40 років.

Популяція тигрів. Більш як половина тигрів світу живе в Індії. Всього у світі їх залишилося 3200, тоді як у 1900 році в одній тільки Індії їх було 100 тисяч. Повністю тигри можуть вимерти вже через 12 років. Для потреб китайської традиційної медицини вбивають у середньому по одному тигру на добу. Заповідники для тигрів існують, та вони не забезпечують надійних шляхів міграції самок, необхідних для повноцінного відтворення популяції.

Джунглі Тахуаману (Перу). У перуанській провінції Мадре де Діос знаходяться мало не останні в світі запаси червоного дерева. І виростає воно саме в джунглях Тахуаману. Але через незаконну вирубку запаси зменшуються. США купують близько 80% червоного дерева. Адже з кожного дерева можна зробити меблів на мільйон доларів. Лісоруби будують дороги, що дозволяє проникати в джунглі фермерам і мисливцям, а це, у свою чергу, турбує корінних жителів і знищує екосистему. Крім того, видобуток золота, який ведеться у сусідніх районах, призводить до забруднення повітря і води ртуттю.

Басейн річки Янцзи. Багато спостерігачів, включно з китайськими офіційними особами, вже визнали, що більшість видів флори і фауни, що населяють цей природний регіон, знаходяться під загрозою знищення. Винна в цьому - вирубка лісів, будівництво гребель і утворення водосховищ. Існує також небезпека землетрусу.

Туристичні потоки можуть чинити двоякий вплив на куточки природи: з одного боку, вони, очевидно, погіршують екологічний стан унікальних місць Землі, лише прискорюючи їхню загибель. З іншого, місцева влада може витратити збільшені доходи від туризму на заходи щодо збереження чудес природи.

Зазначимо, піщані бурі, які руйнують Велику китайську стіну, можуть призвести до того, що деякі частини, розташовані на північному заході Китаю, зникнуть протягом найближчих 20 років.

Сім нових чудес світу було представлено в ході грандіозного шоу, яке відбулося у2007 році в столиці Португалії Лісабоні. Новий список визначили за підсумками голосування по телефону та інтернету, в якому взяли участь майже 100 мільйонів жителів Землі. Цей список повинен прийти на зміну реєстру найвидатніших споруд планети, складеному більше двох тисяч років тому Філоном Візантійським.
Категорія:Цікаво| Перегляд:714| Додав:Rare_Fire |Рейтинг:0.0/0
Теги (Ключові слова): зникнення, десять світових чудес, список, чудеса, 10
Всього коментарів: 0
avatar
КОМПІК ІФ© 2008-2024 ICQ-372961945
E-mail:info[собачка]kompik.if.ua Яндекс.Метрика Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
© 2008-2024 КОМПІК ІФ-інформація,технології,мультимедіа,web. Інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю інформаційно-довідкового порталу «КОМПІК ІФ» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на інформаційно-довідковий портал як джерело інформації – обов'язкове (www.kompik.if.ua). Адміністрація порталу не несе відповідальності за пости користувачів якщо ними не було дотримано встановлених Законом вимог.