Попри те, що рівень захворюваності на грип та ГРВІ на Калущині — один із найвищих в області, медики дивляться на ситуацію оптимістично. І стверджують, що вчасно запроваджений карантин дозволив знизити поширення захворювання. Однак, міські школярі ще відпочиватимуть, а, заразом — ховатимуться від недугу, впродовж першої декади березня.
Захворюваність на грип та ГРВІ почала зростати три тижні тому. Загалом, за повідомленням заступника головного державного санітарного лікаря Івано-Франківської області Марії Бойко, за допомогою до медиків минулого тижня звернулося 8,5 тис. мешканців області. Медики стверджують: тільки 10 чоловік із цієї кількості хворіли грипом. У решти було зафіксоване гостре респіраторне вірусне захворювання.
Калущина за поширенням грипу та ГРВІ — серед обласних лідерів.
— За результатами 9-го тижня, загальний рівень захворюваності на грип та ГРВІ становить 98,2 особи на 10 тисяч при епідемічному порозі — 144 хворих на 10 тис. населення. Тож, ріст захворюваності зберігається вже кілька тижнів поспіль. Так, минулого, восьмого, тижня цей показник становив 92, а сьомого тижня — 69 осіб, — повідомила "Вікнам" завідувач епідеміологічного відділу Калуської районної санітарно-епідеміологічної станції Зінаїда Ковбаснюк. — Що стосується школярів, то тут рівень захворюваності дещо знизився — із 242,9 випадки на 10 тисяч до 236,9. Однак, більше хворіють міські діти. Так, цього тижня рівень захворюваності серед школярів міста був зафіксований на рівні 211,6 особи на 10 тисяч проти 307,7 — минулого тижня. У районі захворіло 207 осіб на 10 тис. населення, тоді, коли минулого тижня — 166 осіб. Тож, у місті наразі на карантин закриті всі школи, окрім ЗОШ №8 та ЗОШ №9. Імовірно, діти не навчатимуться до 9 березня.
Частина калуських школярів не ходять до школи із 25 лютого: тоді на карантин були закриті ЗОШ №№2, 5, 11 та зупинено навчання у молодших класах ЗОШ №10. "Відпочивають" також школи №№ 1, 3, 6, 9.
І, хоча карантин — другий за цей навчальний рік (уперше на двотижневий "відпочинок" школярі пішли на початку грудня минулого року. — Авт.), та медики стверджують, що заходи вже дали позитивні результати.
— Завдяки вчасно введеному карантину у навчальних закладах міста, нам вдалося суттєво скоротити кількість хворих дітей. Так, наприклад, коли минулого понеділка (21 лютого. — Авт.) у нас було 150 викликів лікарів, то цього понеділка (28 лютого. — Авт.) зі скаргами звернулися 108 дітей, — зазначив головний лікар дитячої поліклініки Богдан Кучма. — Скарги на самопочуття — типові симптоми грипу та ГРВІ. Зокрема, різко підвищується температура тіла, переважно, до "високих" градусів: 38, 39. Супроводжують симптоми нежить, закладений ніс тощо. Однак, точно визначити, чи дитина захворіла грипом, чи — ГРВІ, може тільки спеціальна вірусологічна лабораторія, що розташована в обласному центрі. Тож, калуським малюкам такого аналізу не роблять.
Однак, батьки не поспішають вакцинувати своїх дітей. Якщо проти грипу вакцина може справді подіяти, то проти застуди чи ГРВІ — безсила, тим паче, у передвесняний період авітамінозів. Тому у міській дитячій поліклініці жодного щеплення проти грипу не робили.