З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua

Зараз на сайті 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Головна | Реєстрація| Вхід
Головна » Економіка » Щомісячні декларації на доходи фізосіб скасують. Верховна Рада удосконалила Податковий кодекс

Щомісячні декларації на доходи фізосіб скасують. Верховна Рада удосконалила Податковий кодекс

фото Щомісячні декларації на доходи фізосіб скасують. Верховна Рада удосконалила Податковий кодекс
Верховна Рада України ухвалила 19 квітня у першому читанні проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України" (щодо удосконалення деяких норм Податкового кодексу). За дане рішення проголосували 263 із 388 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі. Даним законопроектом пропонується передбачити можливості надання векселя як гарантії сплати акцизу при отриманні спирту для виробництва продукції, передає УНІАН.

Крім того, передбачається розділ ІІ "Адміністрування податків, зборів (обов’язкових платежів) і статтю 326 розділу ХVІ "Збір за спеціальне використання води" доповнити податковим періодом "календарне півріччя".

Передбачено у розділі "Адміністрування податків, зборів (обов’язкових платежів)" вилучити норму 117.2 щодо накладання штрафу за порушення строків реєстрації як платника податків виробників алкогольних і тютюнових виробів як таку, що некоректно викладена.

Крім того, у розділі "Податок на прибуток підприємств" пропонується термін "основні фонди" замінити терміном "основні засоби".

Законопроектом передбачається удосконалити оподаткування операцій з цінними паперами в разі їхнього первинного розміщення та зворотного викупу.

У розділі "Податок на доходи фізичних осіб" пропонується, виходячи з необхідності врахування норм Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування", враховувати при оподаткуванні доходів фізичних осіб, зокрема, суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, не тільки із заробітної плати, а й з іншого виду доходу від власної праці, а саме - з винагороди за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем у межах здійснюваної ним підприємницької діяльності), оскільки такі витрати розглядаються як заощадження на випадок втрати роботи чи працездатності.

Також для недопущення безпідставного зростання податкової звітності у разі відсутності податкового зобов’язання з цього податку (податкові агенти економічно неактивні) пропонується встановити, що податковий розрахунок і податкова декларація подається податковим агентом незалежно від факту виплати доходу, проте за умови, що у податковому періоді відбулося нарахування (обчислення) такого доходу до сплати згідно із бухгалтерськими або іншими документами.

Крім того, передбачено вилучити норму, яка зобов’язує податкових агентів з податку на доходи фізичних осіб подавати щомісячну декларацію, а також пункт, який визначав платником податку особу - управителя майном як економічно недоцільні.

У розділі "Місцеві податки і збори" пропонується визначити нижню межу ставки збору за провадження торговельної діяльності на території інших населених пунктів, а саме: від 0,02 розміру мінімальної заробітної плати, за аналогією із визначенням ставок на території Києва та Севастополя, обласних центрів, міст обласного значення.

У розділі "Спеціальні податкові режими" пропонується спростити процедуру взяття на облік платників фіксованого сільськогосподарського податку - сільськогосподарських товаровиробників, які реалізують більш ніж 75% власної продукції і при цьому здійснюють реалізацію підакцизних товарів. Передбачається також дозволити включення до складу доходу від реалізації власної сільськогосподарської продукції, переробленої на орендованих виробничих потужностях, а не лише на давальницьких умовах.

Законопроектом передбачено, що у разі, якщо балансова вартість майна, на яке поширюється податкова застава, є меншою за суму податкового боргу платника податків, право податкової застави поширюється на таке майно.

Передбачено, що при здійсненні платником податку операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів, або інших, ніж цінні папери, корпоративних прав, або в момент їхнього зворотного викупу чи погашення емітентом, що придбані платником податку під час їхнього розміщення чи в результаті здійснення внеску до статутного капіталу емітента корпоративних прав, доходи від таких операцій визначаються в момент їхнього продажу або іншого відчуження з урахуванням витрат, що мали місце при придбанні таких цінних паперів. При цьому зазначені витрати на придбання названих цінних паперів обліковуються в складі інших витрат і не враховуються при визначенні об’єкта оподаткування відповідно до цього кодексу.

Змінами до Податкового кодексу передбачено, що при нарахуванні доходів у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг) база оподаткування визначається як нарахована сума такої винагороди, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Планується, що оподаткування доходів платника податку, нарахованих за наслідками податкових періодів до 1 січня 2011 року, здійснюється за ставками та згідно з нормами, що діяли до 1 січня 2011 року, незалежно від дати їхньої фактичної виплати (надання).

Передбачено, що у період, визначений Законом "Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії "Київміськбуд", до складу витрат платника податку включаються суми коштів, внесені платниками податку на рахунки учасників фондів банківського управління або за договорами пенсійних вкладів у розмірі, що не перевищує 10% доходу такого платника податку за звітний період.

Як відомо, з 1 квітня набув чинності в повному обсязі новий Податковий кодекс. Головними змінами стали зменшення податку на прибуток для великих підприємств, введення податкових канікул для новостворених компаній, і поява цілої низки проблем у "спрощенців".

А 25 березня підприємцям дозволили не подавати щомісяця декларацію про доходи фізосіб.
Категорія:Економіка| Перегляд:692| Додав:Rare_Fire |Рейтинг:0.0/0
Теги (Ключові слова): верховна рада, скасування, податковий кодекс, Щомісячні декларації, доходи фізосіб
Всього коментарів: 0
avatar
КОМПІК ІФ© 2008-2024 ICQ-372961945
E-mail:info[собачка]kompik.if.ua Яндекс.Метрика Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
© 2008-2024 КОМПІК ІФ-інформація,технології,мультимедіа,web. Інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю інформаційно-довідкового порталу «КОМПІК ІФ» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на інформаційно-довідковий портал як джерело інформації – обов'язкове (www.kompik.if.ua). Адміністрація порталу не несе відповідальності за пости користувачів якщо ними не було дотримано встановлених Законом вимог.