З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Учора відбулося вручення Національної премії ім. Тараса Шевченка. А за кілька днів до цього — 4 березня лауреат у галузі літератури Василь Шкляр — автор роману «Залишенець» («Чорний Ворон») — звернувся з відкритим листом до Президента України Віктора Януковича, де висловив повагу до гаранта і прохання відтермінувати вручення йому найвищої державної відзнаки до тих пір, коли при владі не буде українофоба Дмитра Табачника. Реакція влади на лист була миттєвою — прізвища обраного таємним голосуванням авторитетного Шевченківського комітету В. Шкляра просто не виявилося в указі Президента. Тобто премію у Шкляра відібрали, — хоча його нагородили одні, а другі покаралиѕ за «інакомисліє».
У відповідь на дії влади щодо В. Шкляра опозиціонерка Юлія Тимошенко у своєму блозі на Твіттері запропонувала видати роман Шкляра «всім разом», а івано-франківський письменник Юрій Андрухович висунув ініціативу зібрати кошти на альтернативну Шевченківську премію і готовий дати для цього тисячу гривень. «Ця ситуація, — сказав він, — може стати феноменальною можливістю для громадянського суспільства покарати владу ненасильницькою солідарною дією».
В Інтернеті — в блогах і соціальних мережах сотні людей висловили готовність скинутись, щоби «взути» владу, яка проігнорувала рішення Шевченківського комітету. Тож в Україні вже почався всенародний збір грошей на екранізацію роману «Чорний Ворон», що розповідає про одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок української історії — боротьбу українських повстанців проти окупаційної влади в 20-х роках.
Головний герой роману — холодноярський отаман на прізвисько Чорний Ворон — воює проти більшовиків, які окупували Україну й запроваджують у ній свій лад. «Якщо люди якісь гроші зберуть, я їх віддам на кінофільм», — сказав Василь Шкляр. За словами письменника, йому телефонували з Польщі знайомі художники і запевнили, що говорили з Єжи Гофманом. Режисер висловив готовність зняти кіно і попросив якнайшвидше показати йому текст.
Адже Шкляр від Шевченківської премії не відмовлявся, а в демократичний спосіб заявив, що сьогодні взяти її не може. Те, що влада зігнорувала і його слова, і рішення Шевченківського комітету, стало справжнім скандалом всеукраїнського рівня. В унісон із цим з боку провладних симпатиків зазвучали звинувачення на адресу В. Шкляра в розпалюванні ксенофобії.
Нагадаємо, що розмір цьогорічної Шевченківської премії становить 250 тисяч гривень.