З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Зазначалося: стан умов та безпеки праці в Україні викликає занепокоєння у органів виконавчої влади. Торік у листопаді відбулися парламентські слухання щодо стану промислової безпеки та охорони праці в Україні.
«Сьогоднішній семінар проводиться для того, щоб попередити нещасні випадки, які трапляються на виробництві», - зазначив перший заступник начальника управління ЖКГ облдержадміністрації Василь Ковальчук. За його словами, основна причина їх виникнення – людський фактор. Проте, як про це говорили учасники семінару, цьому сприяє і неякісна організація праці в ЖКГ, відсутність системи контролю за дотриманням працівниками вимог безпеки, низький рівень знань охорони праці інженерно-технічного персоналу, недостатня їх професійна підготовка тощо.
Важливим є соціальний захист постраждалих у таких випадках та їхніх родин. «Статистика свідчить, що в Україні є суттєві недоліки у розслідуванні нещасних випадків, - сказав на семінарі представник профспілок України, головний спеціаліст Департаменту праці Анатолій Стовбун. – Інколи це розслідування навіть є упередженим». Висловлюючи стурбованість ситуацією, профспілки, за словами Анатолія Стовбуна, спрямували Президенту України свої пропозиції та займаються упорядкуванням рекомендацій з упередження нещасних випадків.
Довідково. Організатор семінару - Житлово-комунальний союз України, який видав Методичні матеріали щодо організації та координації робіт з охорони праці на підприємствах ЖКГ. Відповідно до ст. 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, забезпечити дотримання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. На Прикарпатті останнім часом трапилося 2 нещасних випадки .