З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Головна » Новини Україна » Рдіоактивний йод з японської АЕС виявили в українському повітрі
Рдіоактивний йод з японської АЕС виявили в українському повітрі
Державна інспекція ядерного регулювання офіційно зареєструвала на території України наявність слідів йоду-131 з аварійної АЕС "Фукусіма-1". Про це повідомив головний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки Михайло Гашев.
27 березня йод-131 був зафіксований в мікроскопічній мінімально вимірюваній концентрації. За словами Гашева, АЕС України працюють у штатному режимі, контроль радіаційної обстановки здійснюється в режимі онлайн - підвищення рівня потужності дози гамма-випромінювання на території Україні не спостерігається, передає "Фокус".
5 днів тому сліди йоду-131 з "Фукусіма-1" в повітрі зареєстрували в США і Канаді. Три дні тому - у Франції, Болгарії, Чехії та Фінляндії. У вівторок сліди радіоактивних ізотопів йоду-131 виявили в Глазго (Шотландія).
Як повідомляє прес-служба Київського інституту проблем управління імені Горшеніна, з ізотопом цезію-137 ситуація складніша. Додатковий вміст у повітрі цезію-137 японського походження в Україні встановити неможливо.
У 30-кілометрових зонах спостереження навколо діючих АЕС аналізам заважає цезій-137 Чорнобильського походження. У Київській області вміст ізотопів цезію-137 становить 4,4 х10-5 Бк/м3.
"Відповідно до Норм радіаційної безпеки України (НРБУ-97) концентрація згаданих радіонуклідів у тисячі разів нижче рівня, який вимагає реагування. Допустима концентрація ізотопу йоду-131 для населення становить 4 Бк/м3, ізотопу цезію-137 - 0,8 Бк/м3", - сказав Гашев.
Раніше повідомлялось, що радіація з "Фукусіми" потрапила в море, і тепер її чекають в Україні, де вона може через морепродукти опинитися прямо на тарілці. Японія вже заборонила виловлювання в забруднених водах - риба вже напевно вражена. А далі вона забруднюватиметься через харчовий ланцюжок: водорості накопичують радіоактивні речовини, їх з'їдає планктон, а його - горбуша, кета, форель й інші риби-хижаки.
І хоча саме японську рибу до України майже не ввозять, зате багато російської, китайської і в'єтнамської продукції, а до цих країн японська забруднена вода цілком може дійти.