Рецесія в російській економіці закінчилася, економіка країни демонструє ознаки відновлення. Про це повідомив сьогодні, 20 квітня, прем'єр-міністр РФ Володимир Путін, виступаючи в Держдумі зі звітом про діяльність уряду за 2009 рік, передає "Інтерфакс-Україна".
"За офіційним прогнозом, в 2010 році ВВП країни повинен збільшитися на 3,1%. Проте є велика ймовірність, що темпи зростання будуть вищі за ці цифри", - сказав Путін.
Він повідомив, що "попередні підсумки I кварталу 2010 року вселяють оптимізм: зростання промислового виробництва в I кварталі становило 5,8%, а реальні доходи громадян зросли на 7,4%".
"Все це дозволяє нам сказати: рецесія в нашій економіці закінчилася. Це не означає, що криза закінчилася, але рецесія справді наказала довго жити", - заявив прем'єр.
Путін підкреслив, що в Росії "міцний, позитивний торговельний баланс", який становить 112 млрд доларів і найнижча за останні 18 років інфляція - 8,8%.
Причому, сказав глава уряду РФ, інфляція в Росії далі сповільнюється. "Потрібно закріпити таку тенденцію, і як мінімум вийти на рівень інфляції 5-6%", - заявив Путін.
За його словами, в Росії найнижчий серед розвинених країн обсяг державного боргу - 8% ВВП і треті в світі золотовалютні резерви.
"За останні 12 місяців ми їх ще і наростили на 64 млрд рублів. Вони становлять 448,6 млрд рублів", - повідомив глава уряду РФ.
"У 2009 році ми вирішували не лише невідкладні проблеми, а й не втрачали часу для системних перетворень. Все це дозволить нам, не знижуючи темпів, перейти від антикризового управління, від антикризового порядку денного до стійкого інноваційного розвитку", - зазначив Путін.
За його словами, в цьому полягає основний зміст роботи уряду РФ на майбутні два роки.
Як повідомлялося, падіння російської економіки за підсумками 2009 року щодо 2008 р. становило 7,9%. Обсяг ВВП Росії, за попередньою оцінкою, становив 2009 р. 39,161 трлн руб. У 2008 р. обсяг ВВП РФ у поточних цінах становить 41 трлн 256 млрд руб. Такі дані оприлюднила Федеральна служба державної статистики (Росстат).
Щодо видів економічної діяльності в минулому році, то реальний обсяг валової доданої вартості змінювався таким чином: найбільше зростання спостерігалося у сфері державного управління і забезпечення військової безпеки і обов'язкового соціального страхування - 3,2% проти 3% в 2008 р.
У галузі охорони здоров'я і надання соціальних послуг приріст становив 0,6%, тоді як в 2008 р. ВВП в даній сфері залишався на рівні 2007 р.
У решті галузей виробництва спостерігалося зниження ВВП у річному численні. Найсерйозніше знизилася валова додана вартість у галузі комунальних, соціальних і персональних послуг (-18,3%). Також значне зниження зафіксовано в будівництві - на 16,4%, галузі готельного і ресторанного бізнесу - на 15,4%, у сфері оброблювальних виробництв - на 13,9%.