Постійне здорожчання природного газу та інших енергоносіїв змушує: нас замислитись над тим, як витрачати їх менше. Навіть в недалекому радянському минулому, коли енергоресурси у нас були дешеві і доступні, проводилися кампанії з метою заощаджувати електроенергію, теплоенергію та воду. Але, загрозливі цифри, які наводилися та кричущі приклади безгосподарних витрат природних ресурсів, за великим рахунком мало кого зачіпали і , відповідно, цікавили. Сьогодні ж, коли всі види викопного палива дорожчають буквально кожні півроку, проблема енергозбереження стала однією з найактуальніших.
В зв'язку з постійним підвищенням тарифів величина оплати за енергоносії і комунальні послуги, спожиті бюджетними закладами і установами міста, зросла з 3,19 млн.грн. у 2000р. до 30,78 млн.грн. у 2010р. і в останні роки щорічно збільшується на 30-40%, незважаючи на те, що їх фізичне споживання практично знаходиться на одному рівні. Постійно збільшується і доля оплати енергоносіїв у загальних видатках міського бюджету і кошти, які могли б піти на вирішення інших нагальних питань бюджетних закладів (придбання обладнання, харчування, підвищення зарплати працівникам і т.д.) скеровуються на оплату енергоносіїв.
Крім того, спалювання викопного палива для виробництва потрібної нам енергії не кращим чином впливає на навколишнє середовище. Адже при спалюванні нафти, вугілля,! природного газу в атмосферу викидається двоокис вуглецю та продукти неповного згорання, що викликають "парниковий ефект" - основну причину зміни клімату планети.
Не варто також забувати і про те, що запаси викопного палива не безмежні і в недалекому майбутньому будуть вичерпані.
В нас же виросло покоління людей, в свідомості яких сформована думка, що запаси енерносіїв безмежні і можна їх використовувати як заманеться, навіть без оплата їх вартості.
Сформувати новий тип мислення, направлений на раціональне використання ресурсів та енергії, підвищення мотивації в економії енергії, привернути увагу до проблем змін клімату найбільш доцільно в школярів. Заради свого майбутнього вони повинні бути обізнані з проблемами енергозбереження, впливу на навколишнє середовище і можливостями участі в їх вирішенні.
З 2006 р. місто приймає участь в програмі SРАRЕ, що передбачає проведення у школах міста уроків з енергозбереження. Проект GIZ «Енергія в школах Івано-Франківська» також буде сприяти підвищенню свідомості школярів щодо питань ефективного використання енергоресурсів та збереження навколишнього середовища.
В проекті будуть брати участь учні старших класів семи загальноосвітніх шкіл (№№ 3, 10, 17, 18, 19, 21, 23).
Проект буде реалізовуватися за сприяння німецької організації з міжнародного співробітництва GIZ та міжнародної освітньої програми SРАRЕ.
Участь у заходах проекту дасть змогу активізувати участь школярів у процесах ефективного використання енергоресурсів як у школі, так і вдома. В учнів сформується цілісна картина взаємодії людини й навколишнього середовища. Вони дізнаються про екологічні проблеми регіону, навчаться самостійно оцінювати екологічну ситуацію, приймати правильне рішення в питаннях ефективного використання енергоресурсів та ін.