Президент України Віктор Янукович своїм указом у середу звільнив Олександра Медведька з посади генерального прокурора України. Текст відповідного документа розміщено на офіційному сайті президента.
Крім того, глава держави вніс письмове подання у Верховну Раду про призначення на цей пост Віктора Пшонки.
На початку листопада 2010 року у Медведька закінчуєтся відведений Конституцією 5-річний термін перебування на посаді генерального прокурора. 3 листопада 2005 року Верховна Рада України дала згоду на призначення Медведька генпрокурором, 4 жовтня глава держави підписав відповідний указ.
Згідно з Конституцією, президент вносить до парламенту кандидатуру на пост генерального прокурора, а Верховна Рада затверджує її.
Олександр Медведько, 1955 р.н., в органах прокуратури працює з 1980 року. У 1992-1999 роках був прокурором Костянтинівки на Донеччині, у 1999-2001 роках - начальником управління нагляду за законністю оперативно-пошукової діяльності, дізнання і досудового слідства прокуратури Донецької області, у 2001-2002 роках - перший заступник прокурора Луганської області.
З грудня 2004 року Медведько обіймав посаду заступника генерального прокурора. А з листопада 2005 року до тепер - генеральний прокурор України.
Віктор Пшонка, 1954 р.н., наразі обіймає посаду заступника генерального прокурора України.
Пшонка є кумом Януковича. Син Пшонки - депутат Верховної Ради від ПР.
На посаду генпрокурора також претендував Ренат Кузьмін.
Кандидатуру Пшонки на посаду генпрокурора підтримає конституційна більшість у ВР, вважають у ПР
У фракції Партії регіонів прогнозують, що кандидатуру Віктора Пшонки на посаду генерального прокурора України підтримають близько 300 народних депутатів, передає "Інтерфакс-Україна".
"Я думаю, не просто підтримає (парламент кандидатуру Пшонки – ред.), а буде близько 300 голосів", - заявив в інтерв'ю журналістам у середу заступник лідера фракції Партії регіонів Михайло Чечетов.
За словами Чечетова, профільний комітет розгляне подання президента щодо кандидатури В.Пшонки на своєму засіданні в середу або в четвер.
"А може бути, і в залі вже розглядатимемо", - припустив депутат, додавши, що "це питання кількох днів".
Він також зазначив, що і Віктор Пшонка, і Олександр Медведько, що раніше обіймав цю посаду, користуються пошаною та визнаним авторитетом, оскільки професійно виконують свою роботу, не демонструючи якихось політичних симпатій.
Янукович каже, що Медведько сам попросився піти
Олександр Медведько сам попросив звільнити його з посади генерального прокурора. Про це заявив президент Віктор Янукович у середу в інтерв'ю журналістам у Луганську, де перебуває з робочою поїздкою, повідомляє УНІАН.
Відповідаючи на запитання про призначення нового генерального прокурора, Янукович зауважив, що Медведько - досвідчений керівник, який все життя присвятив роботі в органах прокуратури.
За словами президента, сам Медведько попросив перевести його на іншу роботу.
При цьому голова держави наголосив на необхідності модернізації органів прокуратури і ротації кадрів.
За словами Януковича, на сьогодні ще не ухвалене остаточне рішення про подальше місце роботи Медведька, але зрозуміло, що він працюватиме на досить високому рівні.
Президент також зазначив, що у середу підписав подання до Верховної Ради про призначення нового генерального прокурора України.
За його словами, після порад особисто з Медведьком та з іншими фахівцями, вони дійшли висновку, що на цьому посту дуже важливо мати спадкоємність, і тому Янукович зупинився на кандидатурі першого заступника Медведька Віктора Пшонки.
Комітет ВР рекомендує депутатам затвердити Пшонку на посаді генпрокурора
Комітет з питань забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує парламенту затвердити Віктора Пшонку на посаді генпрокурора. На засіданні у середу цю кандидатуру підтримали 9 членів комітету.
Голова комітету Віктор Швець наголосив, що кандидатура генпрокурора має бути рівновіддаленою від усіх політичних сил.
"Чим менше політики, тим більше захищені громадяни", - сказав він.
Водночас, секретар комітету Ярослав Василькевич повідомив, що питання щодо призначення Пшонки генпрокурором може бути розглянуте вже на засіданні парламенту у цей четвер.
За його словами, рішення комітету вже передано до апарату Верховної Ради, аби воно було розтиражовано й роздано депутатам.
У свою чергу присутній на засіданні Пшонка подякував депутатам за довіру і наголосив, що Генпрокуратура й надалі залишатиметься гарантом прав людини.
Після засідання, відповідаючи на запитання журналістів, Пшонка зазначив, що готовий зустрітися з фракціями парламенту для обговорення його кандидатури.