З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua

Зараз на сайті 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Головна | Реєстрація| Вхід
Головна » Новини Україна » Православні починають святкувати Масляну

Православні починають святкувати Масляну

фото Православні починають святкувати Масляну
В останній день зими, 28 лютого, розпочався Масляний тиждень, або так звана широка Масляна(чи Масниця). Це свято проводів зими та зустрічі весни було одним з найпопулярніших у слов'янській культурі, а після прийняття християнства церква пристосувала його до тижня перед Великим постом, нагадує ТСН.

За однією з версій, назва "масляна" виникла тому, що на цьому тижні, за православним звичаєм, м'ясо вже не можна було їсти, а молочні продукти ще споживали.

Церковною мовою цей тиждень називається сирним. Основною стравою на Масляну зазвичай є млинці, які печуть щодня з понеділка по неділю.

Виготовлення млинців бере початок від жертовного хліба стародавніх язичників, де коло вважалося знаком Сонця. Млинці випікають із житнього та пшеничного борошна, з різних злаків — гречки, проса, вівса, роблять їх простими і з припіком (із додаванням різних продуктів). До млинців подають масло, сметану, мед, малосольну рибу, оселедець, повидло, варення.

Також Масляна відома всенародними гуляннями: танці, співи, катання з гірок, на санчатах, спорудження масляного опудала, багаття тощо.

Кожен день тижня має власні традиції. В понеділок влаштовують гуляння і роблять з соломи дідуха. У вівторок дівчата частують млинцями хлопців, а свекрухи приглядають невісток. У середу теща пригощає зятя, а в п'ятницю в гості чекають на тещу. І зять має запросити її особисто.

У неділю гуляння завершують, сповідаються і просять одне в одного вибачення. Потім йдуть до лазні - Великий піст зустрічати треба, очистившись і душею, і тілом.

Цікаво, що в Україні віддавна Масницю вважали загалом жіночим святом. Хоча участь у гуляннях могли брати і чоловіки, вони мусили за це "відплатити" грошима чи горілкою.

У народі вважається, що людині, яка провела Масляний тиждень погано і нудно, не буде успіху в справах протягом усього року.

З днями Масляної пов'язано багато жартів, пісень, прислів'їв і приказок: "Без млинця не масляна", "На горах підкотитися, в млинцях повалятися", "Не життя, а масляна", "Хоч з себе все закласти, а масляну провести", "Не все котові Масниця, а буде і Великий Піст", "Боїться Масляна гіркої редьки та пареної ріпи" (тобто посту).

Відзначимо, що в 2008 році на свято Масляної у Вінниці приготували найдовший млинець в Україні. Млинець був довжиною в півкілометра, хоча кухарям заради цього довелося пожертвувати традиційною круглою формою.
Категорія:Новини Україна| Перегляд:599| Додав:Rare_Fire |Рейтинг:0.0/0
Теги (Ключові слова): церква, святкування, християни, маслянка, Православні
Всього коментарів: 0
avatar
КОМПІК ІФ© 2008-2025 ICQ-372961945
E-mail:info[собачка]kompik.if.ua Яндекс.Метрика Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
© 2008-2025 КОМПІК ІФ-інформація,технології,мультимедіа,web. Інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю інформаційно-довідкового порталу «КОМПІК ІФ» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на інформаційно-довідковий портал як джерело інформації – обов'язкове (www.kompik.if.ua). Адміністрація порталу не несе відповідальності за пости користувачів якщо ними не було дотримано встановлених Законом вимог.