З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Головна » Новини світ » Політичний лідер Тибету Далай-лама офіційно склав із себе повноваження
Політичний лідер Тибету Далай-лама офіційно склав із себе повноваження
Далай-лама офіційно склав повноваження політичного лідера Тибету. Про це повідомляється на офіційному сайті Уряду Тибету у вигнанні.
Для офіційної передачі влади Далай-лама підписав поправки до конституції Тибету.
У зміненому варіанті конституції відзначається легітимність Центральної тибетської адміністрації (ЦТА), зокрема, її демократично обраних інститутів, як законного представника тибетського народу. Раніше ці обов'язки покладалися і на ЦТА, і на Далай-ламу, повідомляє "Газета.ua".
Самого Далай-ламу нова конституція визначає як "захисника і символу Тибету і тибетського народу".
Далай-лама оголосив про складання з себе повноважень політичного лідера Тибету у березні 2011 року на користь демократично обраного уряду, підкресливши при цьому, що залишиться духовним лідером тибетців.
Незабаром після цього були проведені всенародні вибори, за результатами яких прем'єр-міністром Тибету став 44-річний юрист Лобсанг Сангай (Lobsang Sangay).
Нобелівський лауреат Далай-лама втік з Тибету в 1959 році після долучення району до складу КНР. Разом зі своїми прихильниками він живе в індійському місті Дхармсала, де діє уряд Тибету у вигнанні. Далай-лама багато подорожує різними країнами, закликаючи підтримати боротьбу за збереження культурної спадщини Тибету. Китайська влада звинувачує його у прагненні домогтися відокремлення Тибету від КНР, Далай-лама ці звинувачення спростовує.
14 березня 2011 року Далай-лама офіційно повідомив депутатів парламенту Тибету у вигнанні про готовність передати всі повноваження обраному Тибетом політичному лідерові калон-тріпі.
24 березня парламент Тибету у вигнанні, який просив духовного лідера Далай-ламу переглянути намір повністю відійти від політичної діяльності, змирився з його рішенням і почав розгляд відповідних поправок до Хартії Тибету.