З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Головна » Економіка » Податковий кодекс залишить українців без секонд-хенду
Податковий кодекс залишить українців без секонд-хенду
Норми, якими забороняється ввезення в Україну товарів секонд-хенд, внесено до проекту Податкового кодексу. Про це заявив голова Державного комітету з питань регуляторної політики і підприємництва (Держкомпідприємництва) Михайло Бродський в інтерв'ю каналу ICTV, повідомляє прес-служба комітету.
"У нас завозиться майже 2 кг секонд-хенду на людину. Хоч насправді під прикриттям секонд-хенду часто везуть просто контрабанду. Так, наприклад, завозиться новий одяг, який потім продається за комерційними розцінками. Але якщо він новий - тоді треба платити мито, щоб для всіх на ринку були рівні умови", - наголосив Бродський.
У 2009 році в Україну було завезено товарів групи секонд-хенд в обсязі 73,5 тис т на суму 57 млн дол, а за 6 місяців 2010 року вже завезено 39,6 тис т таких товарів на суму 39,3 млн дол.
За даними Держкомпідприємництва, 80% секонд-хенду ввозиться як гуманітарна допомога, а одяг та речі, що були у використанні, ввезені на митну територію України як гуманітарна допомога, без сплати митних платежів, не можуть використовуватися в комерційних цілях.
За інформацією відомства, зазначені товари реалізуються через торговельні мережі та на ринках. Крім того, під виглядом секонд-хенду до країни без сплати податків та мита ввозяться також і товари відомих міжнародних та європейських брендів, каже керівник Держкомпідприємництва.
За його словами, ініціатива заборонити ввезення секонд-хенду йшла від представників вітчизняної легкої промисловості. Неконтрольоване ввезення секонд-хенду без сплати мита створювало неконкурентні умови, які ставили вітчизняний легпром на межу виживання.
"Якщо раніше у цій галузі було зайнято близько мільйона людей, зараз - 90 тисяч. Український ринок нині належить дешевим товарам з Туреччини і Китаю та секонд-хенду", - підкреслив Бродський.
На його думку, присутність значних обсягів товарів групи секонд-хенд на території України несе загрозу для життя і здоров'я населення України через ризик поширення небезпечних інфекцій, а також додатково створює у країні екологічну проблему через забруднення довкілля.
"Нам треба вже згадати про гідність і перестати завозити з усього світу непотріб. Якщо хтось хоче дійсно допомогти нашим людям, хай допомагає грошима", - сказав голова Держкомпідприємництва.
Заборона на ввезення секонд-хенду до України має набути чинності з 1 січня 2011 року.
Як повідомлялося, раніше Державний комітет з питань регуляторної політики і підприємництва направив у Секретаріат Кабінету міністрів законопроект, яким пропонує заборонити ввезення до України вживаного одягу (секонд-хенду).