З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Подарунок колекціонерам та всім, хто любить Івано-Франківськ
Саме так можна охарактеризувати фотоальбом «Івано-Франківськ на давній поштівці»/«Iwano-Frankiwsk auf alten postkarten”, який побачив світ у видавництві «Лілея – НВ». Видання присвячене 350-річчю надання місту Магдебурзького права. Укладачем видання є Жеребецький Зеновій - начальник відділу інформації Івано-Франківської філії АКБ «Укрсоцбанк»; член-засновник історико-краєзнавчого об’єднання «Моє місто».
Вміщені у цьому альбомі поштівки з колекції Зеновія Жеребецького запрошують нас знову і знову відкривати для себе уявлені і реальні, чорно-білі й кольорові український, польський, жидівський, і вірменський образи Станиславова (нині Івано-Франківська). Об’єм видання 159 сторінок, формат 70*50/8, папір крейдяний. У книзі поміщено 303 листівки, які присвячені місту і були надруковані як у Станиславові, так і в інших містах у 1898 – 1939 рр. На світлинах, які стали сюжетами поштівок, бачимо нове, відбудоване і впорядковане після пожежі 1868 р. місто, про яке прийнято говорити як про третє місто Галичини.
Підписи до листівок двомовні – українською та німецькою мовами. Всі назви вулиць чи об’єктів відповідають тим назвам, які були в часи виходу поштівок. Розмір карток в альбомі відповідає стандарту поштівок. Підписи побудовано так: назва сюжету чи об’єкту (в дужках вказано сучасні назви); прізвище архітектора об’єкта та рік завершення будівництва (якщо вони відомі); інформація про видавця; рік видання (якщо таких даних немає, то вказано або рік за поштовим штемпелем, або ж умовну дату).
Передмову до видання написав відомий краєзнавець Іван Монолатій. Переклад німецькою здійснили Юрко Прохасько, Галина Петросаняк, Василь Ткачівський. Дизайн Олени Рубановської.
Іван Монолатій у передмові говорить: «Портрет Станиславова, який розгортається перед нами у презентованому альбомі, - багатосюжетний. З одного боку, це реальне місто. З іншого - ідеологічні нашарування. Наше місто пережило різні історичні епохи, а тому мало у своєму повсякденному житті декілька ідеологій. І при цьому вони майже не перетиналися, існуючи доволі автономно або навіть суперечачи одна одній. Бо станиславівське населення завжди було і строкате і різноманітне за релігійною й етнічною ознаками.
Атмосферу нашого міста чудово передають давні поштові картки з краєвидами Станиславова, які, починаючи з кінця 1890-х рр., великим накладом друкували зазвичай у видавництвах інших міст.
Представлені у цій збірці старі поштівки з колекції Зеновія Жеребецького запрошують нас знову і знову відкривати для себе уявні і реальні, чорно-білі й кольорові український, польський, жидівський і вірменський образи Станиславова. На поштівках скрупульозно задокументовано багатолике обличчя міста: його майдани, вулиці й визначні споруди та пам'ятники, багато з яких невпізнанно змінилися, а деякі й не вціліли.