З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Головна » Економіка » Пенсіонери недоотримають по 334 грн. до пенсії
Пенсіонери недоотримають по 334 грн. до пенсії
6 вересня провладна більшість Верховної Ради скасувала раніше ухвалену в законі про пенсійну реформу поправку Арсенія Яценюка, яка збільшувала пенсії 10 мільйонам пенсіонерів в Україні у середньому на 300 гривень. Переголосування вже прийнятої пенсійної реформи у парламенті 6 вересня нинішнього року засвідчило: влада неспроможна забезпечити пенсіонерам гідне життя і змушена відмовлятися не лише від своїх передвиборних обіцянок, а й від рішень, за які вже проголосувала підконтрольна їй більшість у Верховній Раді. Пропонуємо нашим читачам точку зору на ці події голови фракції партії «Фронт змін» в Івано-Франківській обласній раді Володимира Шкварилюка.
«Історія питання така. В липні, перед тим, як піти на канікули, «регіонали» і Ко, скопом відхиляючи поправки опозиції, пропустили і прийняли поправку Арсенія Яценюка до закону про пенсійну реформу, завдяки якій вже можна було б збільшити пенсії. Механізм її реалізації простий: Арсеній Яценюк запропонував враховувати при обчисленні пенсій середню заробітну платню за 2009 рік, а не за 2006—2008 рр., як це відбувається нині. Тобто розраховувати пенсії не з 928 гривень, а із 1 650. Завдяки цій поправці 10 мільйонів українських пенсіонерів мали б отримувати щомісяця на 334 гривні більше.
Проте коли в уряді підрахували, що для реалізації прийнятої ВР поправки необхідно знайти додатково ще 35 мільярдів гривень, від уже проголосованої поправки влада вирішила відмовитись. Саме ця поправка змусила провладну більшість одразу на початку нової сесії першим питанням прийняти рішення про перегляд пенсійного закону і скасування цієї норми. 245 «регіоналів» та їхніх приплічників проголосували проти підвищення пенсій.
Це свідчить про те, що влада не бажає поліпшувати життя пенсіонерів. Звичайно, дуже складно знайти гроші для пенсіонерів, коли треба кілька сотень мільйонів на ремонт резиденцій у Криму та Карпатах, а ще на добудову вертолітного майданчика.
Партія «Фронт змін» готова пояснити владі, де і за рахунок чого можна знайти гроші для пенсіонерів.
По-перше, треба скоротити необррунтоване збільшення витрат на утримання органів державної влади, а це п’ять мільярдів гривень на рік — саме на стільки в бюджеті 2011 року збільшено фінансування Адміністрації Президента, Верховної Ради, уряду, Генпрокуратури та міліції. По-друге, слід припинити списування державних коштів під сумнівним приводом подорожчання об’єктів до «Євро-2012». Розрахунки показують, що це ще як мінімум 15 мільярдів гривень. По-третє, закрити корупційні «чорні діри» на кшталт фірми «Лівела», що безкарно зникла. Лише вона одна з допомогою високих покровителів не сплатила податків до бюджету на суму п’ять мільярдів гривень. По-четверте, треба продати державні дачі та резиденції за їх ринковою вартістю, переглянути занижені ціни угод про оренду державної землі та майна — це ще як мінімум десять мільярдів гривень на рік. По-п’яте, слід скасувати пільги депутатам і вищим чиновникам — ще близько мільярда гривень.
Загалом виходить 36 мільярдів гривень — на мільярд більше від суми, необхідної для реалізації поправки Арсенія Яценюка про збільшення пенсій. Гроші в країні є. Але владна верхівка не хоче витрачати ці кошти на пенсіонерів, яким два роки тому на виборах президента влада обіцяла справедливі пенсії і покращення життя вже. Те, що сьогодні робить провладна більшість із пенсійною реформою, — знущання над народом. Арсеній Яценюк наполягає, що опозиція звернеться до Конституційного Суду щодо визнання неконституційним цього рішення. За ці та інші рішення депутатам Верховної Ради доведеться відповідати».