З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Про це йшлося на засіданні транспортної комісії з питань регулярних соціальних перевезень, яке провів перший заступник голови ОДА Василь Плавюк. На ньому були також присутні представники всіх райдержадміністрацій. Головним питанням, яке обговорювали, було створення в області єдиної узгодженої схеми маршрутів пасажирських перевезень. «Щоби потім ми її затвердили на сесії обласної ради і принаймні рік не вносили туди жодних змін», — зазначив Василь Плавюк.
Створення цієї схеми, яка буде існувати і в електронному варіанті, — наступний крок у напрямі впорядкування цієї сфери діяльності, введення її у правове річище. Ми не раз писали про те, що з пасажирськими перевезеннями у нас є певні проблеми. Наприклад, та ж узгодженість маршрутів. Деякі сільські голови з якогось дива напряму звертаються аж до голови ОДА з проханням відкрити той чи інший маршрут, коли власне замовником має виступати місцева райдержадміністрація. інший момент — їздять, скажімо, буси з Надвірни до Івано-Франківська. І за логікою речей саме з міською владою обласного центру мали б погоджуватися такі речі, як місця висадки та посадки пасажирів, стоянок транспортних засобів і таке інше. Проте це не робиться.
До речі, саме деякі надвірнянські перевізники звернулися до транспортної комісії з проханням узаконити спеціалізований маршрут «Надвірна — Івано-Франківськ (ринок «Траян»)». А присутній на засіданні представник Івано-Франківського міськвиконкому вперше про це почув. Таких прикладів було наведено чимало. і ці та інші проблеми існують у багатьох районах області.
Зайшла мова, до речі, й про так званих нелегальних перевізників. Це ті, хто проводить свою діяльність, ігноруючи конкурсний комітет, без укладення відповідних договорів тощо. Боротьба з ними ведеться давно, і вона вже дала свої результати. Проте до кінця питання не вирішено, тож наразі знову відбуватимуться посилені перевірки щодо виявлення таких перевізників. Рейдові групи складатимуться з працівників Державтоінспекції та Головтрансінспекції, податківців.
Та не тільки з нелегалами вони будуть боротися. Перевірники звертатимуть увагу на транспортні засоби й легальних перевізників. Річ у тім, що продовжують надходити скарги на те, що деякі з них на конкурси виставляють одні автобуси, а на маршрут випускають інші, значно гірші за якістю тощо. Як зазначив перший заступник голови ОДА Василь Плавюк, до таких осіб слід застосовувати найсуворіші санкції аж до позбавлення ліцензії на право здійснення пасажирських перевезень.
Водночас зроблено крок і назустріч перевізникам. Зокрема, певною мірою буде задоволено їхнє прохання щодо підвищення проїзних тарифів. Керівництво ОДА погоджується їх підняти на дві копійки — з 18 до 20 копійок за пасажиро-кілометр.