Партія "УДАР" виступає за обмеження низки депутатських пільг, наголошує лідер політсили Віталій Кличко, передає прес-служба УДАРу.
Так, за його словами, має бути введено ліміт на авіаперельоти та залізничні поїздки депутатів за державний кошт, більше того, "необґрунтовані преференції" взагалі має бути скасовано.
У 2012 році, тимчасово відмовившись від пільг, народні депутати заощадили щонайменше 55 млн грн із бюджету. "Якби така відмова була не тимчасовою, Україна отримала б сотні мільйонів гривень, яких так бракує на соціальні виплати", - вважають в УДАРі.
"Депутати та чиновники мають жити за такими самими правилами, за якими живуть усі інші громадяни в країні, які власне цих депутатів й обирають. І ми сподіваємося, що колеги з опозиції підтримають такі ініціативи УДАРу", - наголосив Кличко.
"Ударівці" не просять держквартир, але іногороднім можуть знадобитися номери в готелі
Жоден із народних депутатів, обраних до Верховної Ради від партії "УДАР", не звертався і не звертатиметься із заявою про отримання державної квартири, заявив лідер партії Віталій Кличко.
У Київраді Кличко наголосив, що такою є позиція партії, вона була й раніше.
Водночас, за його словами, УДАР подав до Верхової Ради інформацію про іногородніх депутатів, яким може знадобитися проживання в готелі на час роботи в парламенті.
"Ми в парламенті вимагатимемо оприлюднити списки тих депутатів Верховної Ради шостого скликання, які отримали службові квартири від держави й приватизували їх. Це ганебно. Працював цей парламент не в інтересах країни, не в інтересах людей, а лише виконуючи розпорядження влади та в гонитві за різними преференціями і благами", - наголосив Кличко.
Він упевнений, що такої ситуації в новому парламенті бути не повинно.
Як повідомлялося, голова регламентного комітету Верховної Ради VI скликання, представник Партії регіонів у підготовчій депутатській групі з організації роботи нового парламенту Володимир Макеєнко заявив про те, що близько 180 новообраних народних депутатів написали заяви про їхнє розміщення в Києві.
"Близько 180 депутатів треба розселити. Наш готель, по-моєму, витримає 85... Потрібно, щоб робоча група почала працювати, й та підгрупа, яка займатиметься розселенням, чітко бачила і знала, скільки депутатів, які депутати і які в нас можливості", - сказав Макеєнко.
При цьому він зазначив, що такого напливу заяв від депутатів "не було ніколи".
Згодом Леонід Ємець, обраний від опозиції до Верховної Ради в 221-му одномандатному окрузі, заявив, що народні депутати від Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" ухвалили рішення не просити бюджетних квартир у Києві.
"Свобода" теж не претендує на державні квартири
Народні депутати від ВО "Свобода" не претендуватимуть на квартири у Києві. Про це заявив "свободівець" Андрій Мохник, передає Тиждень.ua.
"Є житло, яке залишається в депутата після завершення його повноважень. Про це взагалі мова не йде", - зазначив Мохник.
За його словами, натомість депутати від "Свободи" претендують на місця у готелі Верховної Ради. "Наскільки я знаю, у нас 27 депутатів, які є іногородніми. Відповідно, ми говоримо про те, що вони будуть забезпечені номерами в готелі "Київ", який є готелем Верховної Ради і у якому передбачені номери для народних депутатів", - зазначив Мохник.
Парламентар підкреслив, що в нинішній ситуації це є нагальна потреба для виконання повноважень. "Це житло на час виконання депутатом його повноважень, а не апартаменти, для того щоб він забирав сім’ю і переселявся в Київ", - додав Мохник.