З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua

Зараз на сайті 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Головна | Реєстрація| Вхід
Головна » Економіка » Недосконале податкове законодавство перешкоджає інвестиціям до України

Недосконале податкове законодавство перешкоджає інвестиціям до України

фото Недосконале податкове законодавство перешкоджає інвестиціям до України
Віце-прем'єр-міністр, лідер партії "Сильна Україна" Сергій Тігіпко вважає головними проблемами, що перешкоджають серйозному інвестуванню в українську економіку, податкове законодавство, митну проблему, надмірну бюрократію в умовах для будівництва і судову владу. Про це Тігіпко заявив, виступаючи в прямому ефірі політичного ток-шоу "Свобода слова" на телеканалі ICTV.

Тігіпко зазначив, що будь-який виробник в Україні і будь-який інвестор, який хоче вкласти гроші в українську економіку, називають саме ці 4 перешкоди: податкове законодавство (181-ше місце з-поміж 183 країн світу), митна проблема, надміру забюрократизований процес отримання дозволу на будівництво (на оформлення всієї документації в середньому йде до 475 днів) і судова влада.

"Якщо ми хочемо бути успішною країною, нам необхідно не замовчувати, а атакувати ці проблеми. Не замовчувати, як це було 5 років, а атакувати", - сказав Тігіпко.

Як приклад він навів Польщу, де ціни за послуги і споживчі товари такі ж, як в Україні, а середня зарплата і пенсія - в 7-8 разів вища.

Тігіпко зазначив, що Податковий кодекс - великий крок у напрямі вирішення головних проблем і що проблемами дерегуляції в будівництві його команда вже активно займається.

За його словами, наступний важливий пріоритет для економічного блоку уряду - Митний кодекс.

Крім того, Тігіпко висловив переконання, що найважливішим кроком є скорочення держапарату.

"Цього року ми скоротили витрати на 10% на держапарат, наступного року - ще на 10%... І цей процес необхідний. Тому що я особисто пам'ятаю, що коли я йшов з Мінекономіки, там працювало 900 людей, а коли повернувся, то виявив, що за 5 років їх кількість зросла майже на 500 людей. Те саме з Кабміном: йшов - там працювало 600 людей, повернувся - 1200", - додав політик.

Він підсумував, що "м'яке десятипроцентне скорочення для України набагато вигідніше, ніж одномоментне скорочення держапарату на 20-25%".

Водночас Тігіпко зазначив, що основними досягненнями за час своєї роботи в уряді він вважає ухвалення законів, необхідних для євроінтеграції, спрощення умов роботи бізнесу і скорочення контролюючих організацій.

"Україна зробила справжній прорив у галузі європейської інтеграції. Було ухвалено закони про держзакупівлі, про ринок газу, про НБУ, про єдиного регулятора комунальних тарифів, про захист інформації. Це ті п'ять найважливіших законів, які давно чекали в Євросоюзі від України", - сказав Тігіпко.

Він також зазначив, що ці закони є основними в питанні про асоціацію Україна-ЄС, куди входять безвізовий режим і зона вільної торгівлі.

За словами Тігіпка, була також виконана серйозна робота для спрощення умов ведення бізнесу.

"Спочатку у нас ліцензувалося 2250 видів робіт. З них на сьогодні скасовано 1600", - сказав віце-прем'єр, додавши, що якщо закон про ліцензовані види діяльності буде ухвалено, то кількість ліцензій зменшиться ще на 300, і зрештою ліцензуватимуться 250 видів робіт.

Крім того, за словами лідера "Сильної України", найважливішими досягненнями є ухвалення законів, які розробила його команда, спрямованих на скорочення контролюючих органів і спрощення виплати бізнесом соціальних внесків.

"Ухвалено хороший закон, який скорочує контролюючі органи практично удвічі, - з 79 до 40. Не менш важливий закон, який спрощує сплату бізнесом соціальних внесків. Тепер виплати у всі три соціальні фонди здійснюватимуться через єдиний платіж, що також приведе до скорочення кількості контролюючих організацій", - підкреслив Тігіпко.

Як повідомлялося, 3 вересня прем'єр-міністр Микола Азаров, представляючи проект Податкового кодексу, заявив, що новий Податковий кодекс встановить в Україні один з найбільш інвестиційно привабливих режимів у Європі.

Азаров повідомив, що уряд пропонує запровадити податок на нерухомість і оподатковувати понад 100 кв м нерухомості в місті і понад 200 кв м - у селі.

"Таким чином з-під цього податку виводиться, напевно, більш як 95% наших громадян. Приблизно. А 5% - ті, які мають великі квартири, великі будинки, - платитимуть цю норму по 10 грн за 1 кв м", - сказав прем'єр.

При цьому Азаров не виключив збільшення даного податку в перспективі.

"Ось ми спочатку 10 грн за 1 кв м поставили. Якщо не сильно обтяжливою буде ця норма, можливо, і збільшимо трішки, зробимо її менш м'якою", - сказав він.

Також, за словами прем'єра, уряд пропонує обкладати доходи, отримані громадянами за депозитами на суму більш як 200 тис грн, 5%-м податком.

За його словами, доходи фізичних осіб розміром понад 10 мінімальних зарплат (в даний час - 888 грн, з 1 грудня - 922 грн) будуть обкладатися за прогресивною ставкою 17% при пласкій ставці 15%, що існує сьогодні.

Як зазначив Азаров, обидві норми викличуть суперечки, проте уряд відстоюватиме свою позицію.

У проекті Податкового кодексу також пропонується запровадити нульовий податок на додану вартість (ПДВ) для операцій з брухтом, зерном, технічними культурами і лісом, стимулюючи їх переробку в Україні.

"Не будуть платниками ПДВ юридичні, консалтингові й аудиторські фірми", - додав він.

Також Азаров підкреслив, що водночас ставка ПДВ знижуватиметься.

За його словами, планується перейти до автоматичного відшкодування податку і відновити пеню за затримку державою відшкодування ПДВ у розмірі 120% облікової ставки Національного банку України (в даний час - 7,75% річних).

Також Кабінет міністрів ініціює зниження ставки податку на додану вартість з нинішніх 20% до 17% з 1 січня 2014 року. Про це йдеться в матеріалах, розданих в ході представлення доопрацьованого Кабміном проекту Податкового кодексу.

"ПДВ - 17% з 1 січня 2014 року", - наголошується в повідомленні. При цьому не уточнюється, чи буде зниження ПДВ поетапним або одномоментним.

Проект Податкового кодексу передбачає поетапне зниження податку на прибуток підприємств з 25% до 16% за період з 2011 по 2014 рік. Зокрема передбачається, що з 2011 року ставка податку на прибуток буде зменшена з 25% до 19%, з 2012 року - з 19% до 18%, з 2013 року - з 18% до 17% і з 2014 року - з 17% до 16%.

Крім того, передбачається встановлення нульової ставки на прибуток для малого бізнесу - на 5-річний період, для готельного бізнесу і легкої промисловості - на 10-річний період.

Крім цього, звільнятися від сплати податку на прибуток будуть кошти підприємств, що направляються на модернізацію і впровадження нових технологій.

Також Кабмін пропонує Верховній Раді встановити єдиний податок для фізичних осіб-підприємців при річному обсязі доходу до 300 тис гривень.

При цьому передбачається спрощення бухгалтерського обліку для фізосіб, що працюють на спрощеній системі оподаткування, а також пропонується скасувати податковий облік для фізосіб-підприємців.

Окрім цього, спрощена система оподаткування не буде застосовуватися при зовнішньоекономічній діяльності і при виробництві підакцизних товарів.

У той же час уряд ініціює скасування ринкового, транспортного зборів і податку на рекламу. "Скасовується ринковий збір, податок на рекламу, щорічний податок з власників транспортних засобів", - наголошується в них.
Категорія:Економіка| Перегляд:758| Додав:Admin |Рейтинг:0.0/0

Всього коментарів: 0
avatar
КОМПІК ІФ© 2008-2024 ICQ-372961945
E-mail:info[собачка]kompik.if.ua Яндекс.Метрика Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
© 2008-2024 КОМПІК ІФ-інформація,технології,мультимедіа,web. Інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю інформаційно-довідкового порталу «КОМПІК ІФ» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на інформаційно-довідковий портал як джерело інформації – обов'язкове (www.kompik.if.ua). Адміністрація порталу не несе відповідальності за пости користувачів якщо ними не було дотримано встановлених Законом вимог.