З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua

Зараз на сайті 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Головна | Реєстрація| Вхід
Головна » Цікаві події » Науковець попереджає, що "земляни" на Марсі зашкодять Червоній планеті

Науковець попереджає, що "земляни" на Марсі зашкодять Червоній планеті

фото Науковець попереджає, що "земляни" на Марсі зашкодять Червоній планеті
Почесний співробітник Центру астробіології в британському Кардіффі і голова Міжнародного комітету проти місії з доставки зразків з Марса Баррі ді Грегоріо заявив, що потрапляння земних мікроорганізмів на Марс може призвести до незворотних наслідків для його екосистеми.

Проект "Фобос-Ґрунт" передбачає спрямування зонда до супутника Марса Фобоса, посадку автоматичного апарата на поверхню супутника, взяття проб ґрунту і скерування їх назад на Землю.

Раніше повідомлялося, що на супутник Марса Фобос у капсулі міжпланетної станції "Фобос-Ґрунт" відправлять зразки російських і американських бактерій, повідомляє РИА "Новости".

Близько 60 зразків бактерій, тварин (мікроскопічних ракоподібних) і рослин. Коли мандрівники повернуться на Землю, дослідники зможуть з'ясувати, як вплинув на них трирічний політ у міжпланетному просторі. Зокрема, це дозволить отримати нові аргументи за чи проти гіпотези панспермії - можливості перенесення життя через космічний простір.

Однак ді Грегоріо різко виступає проти подібних експериментів, заявляючи, що таким чином унікальний талант людини забруднювати довкілля виходить за межі нашої планети.

У своїй статті, опублікованій в британському журналі New Scientist, науковець нагадує, що всі космічні держави в 1967 році підписали "Договір про принципи діяльності держав з дослідження і використання космічного простору". Цей документ, зокрема, наказує досліджувати космічний простір, Місяць та інші небесні тіла таким чином, щоб уникати будь-якого їх забруднення. Перші міжпланетні апарати справді ретельно стерилізували, проте потім цією процедурою стали нехтувати.

"Згідно з оцінками, близько 1 трильйона спор мікробів з космічних апаратів вже було розсіяно в околицях Марса", - заявляє ді Грегоріо, посилаючись на дослідження, опубліковане в 2005 році в журналі Advances in Space Research.

На його думку, російська місія "Фобос-Ґрунт" небезпечна подвійно, оскільки в міжпланетний простір вперше відправлять не спори, а живі мікроорганізми. "Якщо це не пряме порушенням договору про дослідження космосу, то що тоді це?" - запитує він.

Ді Грегоріо вважає, що ризик катастрофи космічного апарата, який може розбитися на поверхні Марса і випустити на волю земні мікроорганізми, надзвичайно великий: з 38 апаратів, спрямованих на Марс, досягли успіху тільки 19. Щонайменше три розбилися під час посадки.

Російські фахівці, які беруть участь у проекті "Фобос-Ґрунт" впевнені, що побоювання ді Грегоріо абсолютно безпідставні - жоден з живих мікроорганізмів міжпланетної станції не зможе "зійти на проміжній станції".

"Це відкидається", - сказав вчений секретар Інституту космічних досліджень (ІКД) РАН Олександр Захаров.

Він нагадав, що існує прийнята міжнародна процедура Рlanetary protection із захисту інших планет від земних мікроорганізмів, а Землі - від можливих мешканців інших планет.

За його словами, на поверхню Марса апарат не потрапить в будь-якому разі, він може тільки пролетіти повз Марс.

"Що стосується Фобоса - у нас планується м'яка посадка на Фобос, а потім він відлітає з Фобоса, бо ці капсули у повернутому апараті. Вони не залишаться там", - додав він.

Якщо гіпотетично припустити, що на Фобосі є мікроорганізми, то теоретично вони можуть потрапити на Землю, визнав Захаров, але навіть і в цьому випадку зроблено все, щоб цього не сталося.

Торік науковці отримані проби ґрунту з Марса. В результаті було встановлено, що на планеті раніше була присутня вода в рідкому вигляді, а також був виявлений лід. Крім того, на Марсі виявили солончакові ґрунти і корисні для рослин речовини.
Категорія:Цікаві події| Перегляд:625| Додав:Admin |Рейтинг:0.0/0

Всього коментарів: 0
avatar
КОМПІК ІФ© 2008-2024 ICQ-372961945
E-mail:info[собачка]kompik.if.ua Яндекс.Метрика Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
© 2008-2024 КОМПІК ІФ-інформація,технології,мультимедіа,web. Інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю інформаційно-довідкового порталу «КОМПІК ІФ» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на інформаційно-довідковий портал як джерело інформації – обов'язкове (www.kompik.if.ua). Адміністрація порталу не несе відповідальності за пости користувачів якщо ними не було дотримано встановлених Законом вимог.