З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua

Зараз на сайті 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Логін:
Пароль:
Головна | Реєстрація| Вхід
Головна » Цікаво » Науковці: хворі у вегетативному стані продовжують думати і відчувати

Науковці: хворі у вегетативному стані продовжують думати і відчувати

фото Науковці: хворі у вегетативному стані продовжують думати і відчувати
Дослідження науковців із Британії та Бельгії показують, що хворі, які перебувають у вегетативному стані, не втрачають здатності усвідомлювати себе і навколишній світ, як вважалося раніше, передає Бі-Бі-Сі.

У людей у вегетативному стані відкриті очі і збережена діяльність вегетативної нервової системи. Але, як вважали більшість лікарів, через ураження головного мозку контакт з пацієнтом все одно неможливий.

Автори дослідження, опублікованого в журналі New England Journal of Medicine, заперечують цю точку зору. Вони заявляють про те, що хворі у вегетативному стані - на відміну від хворих в комі - віддають собі звіт в тому, що відбувається навколо.

Для аналізу мозкової діяльності учасників експерименту науковці використовували пристрій функціональної магнітно-резонансної томографії (fMRI). Здорових учасників під час сканування попросили уявити, що вони грають в теніс. У випадку всіх здорових людей томограф зафіксував активність у моторних областях кори головного мозку, що регулюють рух.

Це ж сталося у випадку чотирьох з 23 пацієнтів, що знаходяться у вегетативному стані.

У випадку з хворим з Бельгії вчені задали йому кілька запитань. Томограф зафіксував нейронну активність мозку, яку дослідники витлумачили як негативні або позитивні відповіді. Пацієнт правильно відповів на п'ять із шести питань про події в його житті.

Доктор Едріен Оуен з кембриджського Центру медичних досліджень, який брав участь у дослідженні, сказав, що науковці були вражені результатами сканування.

"Ми були вражені тим, що пацієнт був здатний відповісти на поставлені питання - тобто він був здатний регулювати хід своїх думок", - сказав Оуен.

За його словами, одним з результатів дослідження може стати участь пацієнтів у вегетативному стані у виборі ліків: "Ви могли б запитати їх, чи вони відчувають біль, і якщо так, то дати їм знеболювальні препарати. Ви могли б запитати їх потім, як вони себе почувають".

Результати дослідів науковців викликають багато етичних питань.

Зараз не є протизаконним припинення лікування пацієнта, що перебуває в перманентному вегетативному стані. Однак, якщо буде доведено, що хворі в такому стані не втрачають свідомості, ця законодавча норма може бути змінена - навіть у випадку, якщо хворий дасть зрозуміти, що сам хотів би померти.

"Друге життя" знайшов у листопаді минулого року чоловік із Бельгії. 23 роки він пролежав у лікарні, як всі вважали, у комі, однак з'ясувалося, що весь цей час його свідомість повністю функціонувала. "Я кричав, але нічого не було чути", - згадує чоловік, описуючи як лікарі і медсестри поступово відмовилися від надії виявити в ньому хоча б іскру свідомості.
Категорія:Цікаво| Перегляд:976| Додав:Admin |Рейтинг:0.0/0
Теги (Ключові слова): хворі, мозок, люди, науковці
Всього коментарів: 0
avatar
КОМПІК ІФ© 2008-2024 ICQ-372961945
E-mail:info[собачка]kompik.if.ua Яндекс.Метрика Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
© 2008-2024 КОМПІК ІФ-інформація,технології,мультимедіа,web. Інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю інформаційно-довідкового порталу «КОМПІК ІФ» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на інформаційно-довідковий портал як джерело інформації – обов'язкове (www.kompik.if.ua). Адміністрація порталу не несе відповідальності за пости користувачів якщо ними не було дотримано встановлених Законом вимог.