З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Головна » Новини світ » НАТО не змінив політики щодо України, а критерії членства залишилися колишніми
НАТО не змінив політики щодо України, а критерії членства залишилися колишніми
Критерії членства у НАТО в рекомендаціях до нової стратегічної концепції залишаються такими ж, як і раніше. Політика організації щодо України також залишається незмінною - Київ може бути членом НАТО, якщо захоче і якщо досягне критеріїв Альянсу.
Такі положення були озвучені в понеділок у Брюсселі на прес-конференції по завершенню засідання Північноатлантичної ради, на якому відбулася презентація доповіді групи експертів під керівництвом колишнього державного секретаря США Мадлен Олбрайт, передає "Інтерфакс-Україна".
Прес-конференція пройшла за участю генерального секретаря НАТО Андерса Фоґа Расмуссена і Олбрайт.
"Стосовно України політика НАТО залишається незмінною - у 2008 році ми вирішили, що Україна, як і Грузія, будуть членами НАТО, якщо вони цього захочуть, і якщо вони досягнуть необхідних критеріїв. Також ми залишаємося незмінними в тому, що кожна країна індивідуально, і це стосується абсолютно й України - вирішує свій шлях. І я відзначив той факт, що українське керівництво підкреслило, що вони будуть продовжувати співробітництво з НАТО в рамках комісії Україна-НАТО", - сказав Расмуссен.
Олбрайт підкреслила, що НАТО є "добровільною організацією, а критерії, які були використані для попереднього членства, залишаються тими ж".
Групу експертів було створена в серпні минулого року для аналізу та розробки рекомендацій для нової стратегічної концепції НАТО. Сам документ має бути схвалений лідерами країн НАТО на саміті в Лісабоні в листопаді.
На саміті НАТО у квітні 2008 року Україна (як і Грузія) отримала запевнення, що приєднається до Альянсу, але не отримала плану з членства в НАТО, якого домагалася і який вважається необхідним етапом для інтеграції.
Офіційний Київ чекав надання плану щодо членства на зустрічі міністрів НАТО у грудні ще 2008 року, але замість цього одержав галузеві плани реформ, реалізація яких мала наблизити країну до вступу в Альянс. Планувалося, що така робота стане альтернативою плану і міститиме всі програмні пункти, які зазвичай включає в себе офіційний ПДЧ.
При цьому в НАТО не раз заявляли про те, що одним з основних критеріїв для долучення до Альянсу є проведення необхідних реформ.
Попередній президент Віктор Ющенко весь час свого президентства чекав від лідера США позитивних сигналів щодо долучення країни до НАТО. За час його президентства мільйони доларів вкладалися в програму інформування населення і пропаганду Альянсу.
Проте не зважаючи на це, Ющенку так і не вдалося не тільки домогтися приєднання України до НАТО, а і викликати у населення стовідсоткове бажання цього кроку.
Єдності з питання НАТО немає як серед українців, так і у лавах українських політиків.
Разом з тим, якщо попередня українська влада заявляла про свою націленість на північноатлантичну інтеграцію, то чинна верхівка вочевидь виступає проти цього.
З приходом до влади Віктора Януковича і його команди Україна почала активно налагоджувати відносини з Росією (геть зіпсовані за останні кілька років). Крім того український лідер виступає не проти євроінтеграції, але категорично проти долучення України до НАТО.